08/19/2018

Bota

HomeBotaPage 2

Botën nuk e presin ditë të mira

Kjo bëhet më shumë e besueshme nga një urdhër i lëshuar nga presidenti i SHBA-së Barack Obama për të gjitha agjencitë shtetërore, organizatat ndihmëse dhe popullatën që të përgatiten për stuhi diellore apo fenomene natyrore të fushës magnetike ...

Tërmet në Turqi

Para pak minutave ka ndodhur një tërmet i shkallës 4.8 në Detin e Zi. Dridhjet janë ndjerë edhe në Stamboll dhe zonat përreth, raporton CCNTurk, transmeton në shqip portali arbresh.info. Sipas Observatorit, tërmeti i magnitudës 4.8 ndodhi në një ...

SHBA – Obama: Kongresi gaboi me ligjin për 11 shtatorin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, tha se Kongresi ka bërë “gabim” me prishjen e vetos së tij mbi ligjin që lejon veprime gjyqësore kundër Arabisë Saudite, për shkak të sulmeve të 11 shtatorit. Obama tha se ligji vë një “precedent ...

Shkëndija zjarri në duelin Clinton – Trump

Dy kandidatët për Presidentë të SHBA janë përleshur në një debat televiziv të hidhur për vendet e punës, terrorizmin dhe garën presidenciale, njofton BBC, transmeton Syri.net. Sulmet u bënë personale kur republikani Donald Trump akuzoi rivalen e ...

Johnson: Rusia mund të ketë kryer krim lufte në Siri

Rusia është fajtore për zgjatjen e luftës në Siri. Akuza e drejtpërdrejt këtë herë vjen nga Ministri i Punëve të Jashtme të Britanisë. Boris Johnson tha se goditja e një karvani humanitar natën e së hënës mund të jetë një krim lufte dhe ky rast ...