08/19/2018

Bota

HomeBotaPage 3

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të reja, 3.5 dhe 3.2 ballë, përkatësisht në orët ...

Europa shumë pranë limitit të pranimit të refugjatëve

Europa është shumë pranë limitit të pranimit të refugjatëve. Ky është alarmi i ngritur nga presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i cili njëherësh i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për të bërë më shumë punë në zhvendosjen e atyre ...

Video/ Foto e djaloshit sirian përlot gazetaren e CNN

Fotoja e 5-vjeçarit sirian Omran Daqneesh, ka prekur zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën.   Edhe gazetarja e CNN Kate Bolduan, gjatë një transmetimi drejtpërdrejt, teksa ka raportuar mbi këtë ngjarje tragjike, nuk i ka mbajtur dot ...