08/19/2018

Bota

HomeBotaPage 36

Rrëzohet edhe një helikopter rus,10 te vdekur

Helikopteri Mi-8 u ngrit nga Igarka në rajonin Krasnoyarsk dhe u rrëzua dy kilometra më larg përgjatë lumit Yenisei. Ai mbante punëtorët në fushën e naftës dhe gazit në Vankor, ku në dimër mund të arrihet vetëm me helikopter, duke bërë ulje mbi ...

Filloi lufta e tretë botërore

Po të kishte ndodhur kjo gjatë Luftës së Ftohtë, mund të kishte shpërthyer lufta bërthamore. Për fat konflikti ka mbaruar. Në vend se të japë numrin e bërthamorëve, kryetari rus Vladimir Putin ka kërkuar mbledhje urgjente të Këshillit të ...

BIDEN: BALLKANI ME INTERES TË MADH PËR SHTETET E BASHKUARA

Zv.presidenti amerikan, Joe Biden deklaron se rajoni i Ballkanit, në 25 vitet e fundit, ka qenë me interes të madh për Shtetet e Bashkuara. Këto komente, Biden i bëri për gazetarët në Zagreb, ku po merr pjesë në samitin Bërdo-Brioni. Ky i fundit ...

LONDËR, VRITET ME THIKË NJË 17-VJEÇAR SHQIPTAR

Në Londër, një 17-vjeçar shqiptar u vra me thikë në rrethana misterioze, pranë banesës së tij në lagjen Islington. Shtetasi Vaso Kako ndërroi jetë në spital, duke mos i mbijetuar plagëve të rënda. Policia britanike nisi hetimet për identifikimin ...