08/19/2018

Bota

HomeBotaPage 4

Donald Trump shokon me batuten e tij

Stuhi politike ka shkaktuar një batutë e Donald Trump kundër rivales së tij në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara.Duke iu referuar njerëzve që zotërojnë armë zjarri ai ka thënë se, “populli i amendamentit të dytë mund të ndalojë ...

Francë, 13 të vdekur nga zjarri në një lokal

13 persona kanë humbur jetën dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një zjarr në një lokal në Rouen, në veri të Francës. Mbeten ende të paqarta shkaqet e rënies së zjarrit që u mori jetën 13 të rinjve, ndërsa  po festonin ditëlindjen e një ...

Sulmi në Mynih, tre kosovarë mes viktimave

Janë dhe tre kosovarë mes 9 viktimave të sulmit të djeshëm në Mynih të Gjermanisë, ku dje një 18-vjeçar me origjinë iraniane hapi zjarr në një restorant McDonald’s në një qendër tregtare para se t’i jepte fund jetës. Pas Sabina Sulajt, ndërroi ...

Ditë zie në Bavari

Në Bavari sot është ditë zie, pas sulmit në Mynih që shkaktoi 9 viktima e 16 të plagosur. Dëshmitarët treguan se agresori thërriti Allahu Akbar dhe nisi të qëllonte rreth orës 18-të. Policia gjermane po heton mbi një njoftim të rremë në rrjetet ...

Sulmi në Gjermani, tre shqiptarë mes viktimave

Tre shqiptarë janë mes viktimave të sulmit të armatosur të ndërmarrë ditën e premte në një qendër tregtare në Mynih të Gjermanisë. Mediat në Kosovë raportojnë se dy janë Sabina Sula dhe Armela Segashi, ndërsa i treti është 21-vjeçari Dijamant ...

Kush do ta zëvëndësojë  Ban Ki-moon në OKB???   Në foto kandidatja e Kroacisë, Vesna Pusiq. Raundi i parë i votimeve për Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së, nuk ka qënë shumë shpresëdhënës për kandidatët që janë kandiduar për të ...

Babai vret vajzën dhe gruan, nuk duronte divorcin

Një 57-vjeçar në Britani ka qëlluar për vdekje ndaj vajzës së tij 19 vjeçe dhe gruas së tij 50 vjeçe, pasi kjo e fundit i kishte thënë se martesës së tyre 26 vjeçare i kishte ardhur fundi. Lance Hart pasi vrau vajzën e tij dhe gruan Claire kreu ...

Turistët braktisin Turqinë

Ngjarjet e fundit në Turqi ndodhën në pikun e sezonit veror dhe kjo nuk ka kaluar pa pasoja në turizëm. Mijëra turistë që po kalonin pushimet në Turqi i kanë ndërprerë ato dhe janë kthyer në vendet e tyre. Fotot që vijnë nga Antalia janë të ...