08/19/2018

Bota

HomeBotaPage 5

Si shpëtoi Erdogan: Avionët gjuajtës sulmuan avionin e tij

Grushti i dështuar i shtetit në Turqi mund t’i kishte kushtuar jetën për një qime presidentit Recep Tayyip Erdogan, 62 vjeç. CNN turk raportonte të shtunën në mëngjes në orën 3:46 se Sekretari i Përgjithshëm i Erdogan është rrëmbyer dhe hoteli i ...

Në gusht mbahet takimi Erogan-Putin

Presidenti turk Erdogan dhe kolegu rus Putin do takohen muajin e ardhshëm. Sipas mediave të Ankarasë, “ky është takimi i parë prej nëntorit të kaluar kur marrëdhëniet mes dy vendeve u acaruan pas rrëzimit të avionit rus nga ushtria turke”. ...