• 1117697006merkeli-fjalimi
  KANCELARJA MERKEL VIZITON TURQINË NË 8 SHKURT

  Të hënën, kancelarja gjermane Merkel viziton Turqinë, me fokus krizën e emigrantëve. Me kolegun ...

  Read More
 • 1100356225deportimi amerikan
  NË JANAR, SHBA-TË MUND TË NISIN DEPORTIMIN E FAMILJEVE PA DOKUMENTE

  Në janar, Departamenti Amerikan i Sigurisë Kombëtare mund të nisë deportimin e atyre që ...

  Read More
 • _73205156_6b83ca3c-bf81-43e0-beb2-c503274e87e2
  250 milionë dollarë kundër Boko Haramit

   Përfaqësuesit e komunitetit ndërkombëtar, të mbledhur sot në selinë e Bashkimit Afrikan në ...

  Read More
 • zaventem
  Bruksel, shpërthime në Aeroportin Zaventem

  Në Bruksel, sot u shënuan dy shpërthime të fuqishme në Aeroportin Zaventem. Ende nuk ka ...

  Read More
 • 2f971cc1-aff4-4946-b0cf-3c7fb1b2b9c0-w987-r1-s_1463662584-1288277
  Mogherini pret që sanksionet kundër Rusisë të vazhdojnë

  Përfaqësuesja e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ...

  Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Ndalimi i armëve bërthamore, OKB-ja i jep dritën jeshile fillimit të negociatave

okb-oki-663x376

OKB-ja i jep dritën jeshile fillimit të negociatave mbi një marrëveshje të re për ndalimin e armëve bërthamore. Me 123 vota pro dhe 38 kundër, një Komitet i Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara miratoi rezolutën e kërkuar nga 6 shtete. Në dokumentin e mbështetur nga Austria, ...

Read More

SHBA, Clinton kryeson ndaj Trump në prag të debatit televiziv

clintontrump-3

Në prag të debatit të tretë dhe të fundit presidenciale në Amerikë, Bloomberg publikon edhe sondazhin ku shpallin në avantazh me 9 pike kandidaten demokrate Hillary Klinton përballë rivalit të saj republikanit Donald Trump. Ish zonja e parë gëzon mbështetjen e 47 % të votuesve kundrejt 38 % që ...

Read More

Arabia Saudite e ekzekuton princin e vet

91974995-mediaitem91974994_1476865802-4394450

Arabia Saudite e ka ekzekutuar princin, Turki bin Saud al-Kabir, për akuzat se e kishte vrarë një person gjatë një rrahjeje para tri viteve, në kryeqytetin saudit, Riad. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Brendshme saudite, transmeton Express. Princi Turki u vra në kryeqytet, por nuk u ...

Read More

Botën nuk e presin ditë të mira

obama-serioz-663x376

Kjo bëhet më shumë e besueshme nga një urdhër i lëshuar nga presidenti i SHBA-së Barack Obama për të gjitha agjencitë shtetërore, organizatat ndihmëse dhe popullatën që të përgatiten për stuhi diellore apo fenomene natyrore të fushës magnetike me të cilat toka pritet të ballafaqohet në të ...

Read More