• thumbs_b_c_5538a146fc5d1a51b6fe67bcc5e7da68
  Rreth 2.5 milionë sirianë u strehuan vitin e kaluar në Turqi

  Që nga fillimi i luftës civile në Siri, Turqia ka ndjekur politikën e dyerve të hapura për ...

  Read More
 • thumbs_b_c_65fae330172ddb7a495e11c911cb70b5
  Mekë, nga turmat në Natën e Kadrit plagosen 18 persona

  Të paktën 18 persona u plagosën lehtë në turmë gjatë lutjeve në natën më të rëndësishme në ...

  Read More
 • avionet
  Si shpëtoi Erdogan: Avionët gjuajtës sulmuan avionin e tij

  Grushti i dështuar i shtetit në Turqi mund t’i kishte kushtuar jetën për një qime presidentit ...

  Read More
 • 49289ddc9d300e3214500c0ef23454d7
  Tërmet në Turqi

  Para pak minutave ka ndodhur një tërmet i shkallës 4.8 në Detin e Zi. Dridhjet janë ndjerë edhe ...

  Read More
 • 1117697006merkeli-fjalimi
  KANCELARJA MERKEL VIZITON TURQINË NË 8 SHKURT

  Të hënën, kancelarja gjermane Merkel viziton Turqinë, me fokus krizën e emigrantëve. Me kolegun ...

  Read More

Lëkundjet sizmike nuk ndalen, sërish frikë në Itali

14731433591472883344ita

Sërish lëkundje tërmeti në qendër të Italisë, raportojnë këtë mëngjes mediat italiane. Mes lokaliteteve Amatriçe dhe Akumoli, të prekura nga tërmeti i rëndë i ditëve më parë, janë verifikuar dy të reja, 3.5 dhe 3.2 ballë, përkatësisht në orët 23:36 të së hënës dhe 02:18 të së martës. Ndërkohë, ...

Read More

Europa shumë pranë limitit të pranimit të refugjatëve

donald-tusk-663x376

Europa është shumë pranë limitit të pranimit të refugjatëve. Ky është alarmi i ngritur nga presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk, i cili njëherësh i bëri thirrje komunitetit ndërkombëtar për të bërë më shumë punë në zhvendosjen e atyre personave që kërkojnë strehim. Tusk tha se ...

Read More

www.rrapi.mk

s1

Read More

www.rrapi.mk

maxresdefault

Read More

www.rrapi.mk

homepage-2

Read More

www.rrapi.mk

40501337

Read More

Video/ Foto e djaloshit sirian përlot gazetaren e CNN

knp-550x273-480x238

Fotoja e 5-vjeçarit sirian Omran Daqneesh, ka prekur zemrat e miliona njerëzve në mbarë botën.   Edhe gazetarja e CNN Kate Bolduan, gjatë një transmetimi drejtpërdrejt, teksa ka raportuar mbi këtë ngjarje tragjike, nuk i ka mbajtur dot lotët. Omran në fytyrën e tij ka të skalitur tmerret ...

Read More

Donald Trump shokon me batuten e tij

13133298_1593231884300314_1477224770891949126_n

Stuhi politike ka shkaktuar një batutë e Donald Trump kundër rivales së tij në zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara.Duke iu referuar njerëzve që zotërojnë armë zjarri ai ka thënë se, “populli i amendamentit të dytë mund të ndalojë Hillary Clinton”.  E menjëhershme ka qenë replika e ...

Read More

Francë, 13 të vdekur nga zjarri në një lokal

zjarr-1-663x376

13 persona kanë humbur jetën dhe 6 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga një zjarr në një lokal në Rouen, në veri të Francës. Mbeten ende të paqarta shkaqet e rënies së zjarrit që u mori jetën 13 të rinjve, ndërsa  po festonin ditëlindjen e një mikut të tyre. Sipas mediave franceze viktimat ...

Read More

Sulmi në Mynih, tre kosovarë mes viktimave

homazhegjermani-663x376

Janë dhe tre kosovarë mes 9 viktimave të sulmit të djeshëm në Mynih të Gjermanisë, ku dje një 18-vjeçar me origjinë iraniane hapi zjarr në një restorant McDonald’s në një qendër tregtare para se t’i jepte fund jetës. Pas Sabina Sulajt, ndërroi jetë në spital dhe 14-vjeçarja Armela Segashi e ...

Read More