• Ermira-Babamusta---sht---shqiptarja-e-par---q---u-nderua-480x213
  Shqiptarja nderohet me çmim nga presidenti Obama

  Ermira Babamusta është shqiptarja e parë që u nderua për punën e saj humanitare nga presidenti ...

  Read More
 • images
  TURQIA DO T’I JAPË IMPULS BISEDIMEVE PËR ANËTARËSIMIN NË BE

  Në dhjetor, BE-ja do t’i japë impuls të ri përpjekjeve të Turqisë për anëtarësim. Unioni ra ...

  Read More
 • yziqir
  Tërmet i fuqishëm në Indonezi

  Një tërmet i fuqishëm rreth 7.9 i shkallës së Riterit ka goditur bregun perëndimor të ishullit ...

  Read More
 • 1463543066trum
  SHBA, Trump: I gatshëm për të biseduar me Kim Jong-un

  Donald Trump shprehet i gatshëm të komunikojë me udhëheqësin koreano-verior, Kim Jong-un, çfarë ...

  Read More

Marinsi amerikan trondit botën: Roli i masonëve në sulmet e Parisit?

mason

Kenneth O’ Keefe, ish marins amerikan dhe veteran lufte, flet rreth asaj se kush e sundon botën dhe kush qëndron pas sulmeve në Paris dhe në prapavijë të ISIS-it. Në një paraqitje televizive, ky veteran i luftës në Gjirin Persik me prejardhje irlandezo-palestineze, ka akuzuar Amerikën, Izraelin ...

Read More

RRËZOHET NJË AVION USHTARAK QË KISHTE SHKELUR HAPËSIRËN E AJRORE TË TURQISË

Aviacioni turk sot rrëzoi një avion ushtarak të pa identifikuar që kishte shkelur hapësirën ajrore të Turqisë në kufirin sirian. Lajmin e bëjnë të ditur burime mediatike që citojnë zyrtarë ushtarakë turq. Në Turqi, televizionet transmetuan imazhe të rënies së avionit në flakë, në malet pranë ...

Read More