• 224454 (1)
  Opozita me aktivitet, Policia rrethon stacionin

  Tri partitë opozitare kanë nisur një aksion para Pallatit të Rinisë, dhe kanë vazhduar deri tek ...

  Read More
 • librat-780x439
  MASHT do të provojë sërish t’i dërgojë librat shqip për nxënësit e Luginës

  Ministria e Arsimit do të provojë edhe sivjet t’i dërgojë librat e shkollimit obligativ për ...

  Read More
 • Konjufca
  Kosovë, arrestohet deputeti i “Vetvendosjes”, Glauk Konjufca

  Një ditë para protestës së opozitës që përkon dhe me 8-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, ...

  Read More
 • 1530755695jahjaga
  JAHJAGA, SOT ZHVILLON VIZITA NË DISA KOMUNA, PËR TË PËRKRAHUR INVESTIMET

  E shoqëruar nga disa biznesmenë amerikanë e gjermanë, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ...

  Read More
 • makinabeqiri
  Kosovë, digjet makina e kreut të LDK-së

  Në Kosovë vazhdojnë djegiet e makinave të zyrtarëve. Pas automjetit të Ministrit të Buqësisë, ...

  Read More

MOTI I KEQ, SHKAKTAR PËR DISA AKSIDENTE NË KOSOVË

Debora-ne-prishtine

Në një tjetër zhvillim, sot Policia e Kosovës pritet të raportojë për numërin e saktë të aksidenteve rrugore në 24 orët e fundit, si pasojë e rreshjeve të borës. Mësohet se disa prej tyre ndodhën në Rrugën e Kombit, si dhe në fshatin Orllat. Fatmirësisht, aksidentet nuk shkaktuan dëme në ...

Read More

KOSOVË, PACOLLI KËRKESË GJYKATËS KUSHTETUESE

10344776_646899502056539_3513200720391999667_n

Në Kosovë, kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli i është drejtuar Gjykatës Kushtetuese. Ai kërkon zbatimin e rezolutës së Kuvendit për ndryshimet kushtetuese që mundësojnë zgjedhjen e presidentit direkt nga populli. Në një intervistë për Top Channel, Pacolli u shpreh se dëshiron të sensibilizojë ...

Read More

Kundërshton Terminalin Doganor, Mërgimtari i vë flakën motorrit (Video)

auto_mergimi1452596021

Erdhi në Kosovë për t`ia sjellë vëllait të tij disa mjete bujqësore, në mesin e tyre edhe një motor. Por, Ramush Isufit me prejardhje nga Komuna e Gjilanit, dogana nuk e lejoi që ta fuste motorin, nën arsyetimin se dokumentet nuk i kishte në rregull. “Ja kam sjellë vëllait një kamion me shumë ...

Read More

JAHJAGA, SOT ZHVILLON VIZITA NË DISA KOMUNA, PËR TË PËRKRAHUR INVESTIMET

1530755695jahjaga

E shoqëruar nga disa biznesmenë amerikanë e gjermanë, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, sot zhvillon vizita në disa komuna, për të përkrahur investimet e zhvillimin e tyre ekonomik. Axhenda e kryetares së shtetit përfshin ndalesa në Klinë, Istog, Pejë, Deçan e Junik. “Zhvillimi ynë ...

Read More

Cila është e vërteta e luftës së Kumanovës?

k_1452592103-9075552

Konflikti që nisi në mëngjesin e hershëm të 9 majit të vitit 2015 përveç se la të vrarë 10 shqiptarë, të arrestuar mbetën edhe 19 luftëtarë të tjerë, kryesisht nga Republika e Kosovës. Knflikti i armatosur në Kumanovë edhe më tutje vazhdon të mbetet një mister i përgjakshëm për shqiptarët jo ...

Read More

Ndiqni drejtpërdrejt atë çfarë po ndodh në sheshet e Prishtinës (Video)

645opzozit09011

Read More

Opozita dhe policia para protestës (Foto)

645opzozit09015-2

Aktivistë të subjekteve opozitare kanë filluar të vendosin binen në sheshin “Skenderbe”, ku pritet të flas lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, ai i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj nga Nisma për Kosovën. Ndërkohë edhe policia e regjioneve dhe njësive të ndryshme tanimë kanë arritur ...

Read More

KOSOVË, SOT PROTESTA E OPOZITËS

vdk394

Sot në Kosovë, opozita organizon të parën protestë anti-qeveritare për këtë vit, duke kërkuar anulimin e marrëveshjeve me Serbinë e Malin e Zi për komunat serbe dhe kufirin. Fillimisht, protestuesit do të grumbullohen te Biblioteka Kombëtare, për të vijuar marshimin drejt ndërtesës së Qeverisë. ...

Read More

KOSOVË, NESËR OPOZITA MBAN PROTESTËN E RRADHËS

vdk394

Nesër në Kosovë, opozita organizon të parën protestë anti-qeveritare për këtë vit, duke kërkuar anulimin e marrëveshjeve me Serbinë e Malin e Zi për komunat serbe dhe kufirin. Protesta u parapri nga takime me qytetarë në mbarë vendin, ndërsa në rrjetet sociale nuk kanë munguar postime me arsyet ...

Read More

Vdekje e dyshimtë e një femre në Prishtinë

Policia-VendiiKrimit-640x356

Policia e Kosovës njofton se në një shtëpi është gjetur pa shenja jete viktima femre K/Shqiptare. Vdekja është konstatuar nga ekipi mjekësor, transmeton Koha.net. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në IML për autopsi.

Read More