• maculki-480x263
  Gjykohet sepse mbante 113 mace në shtëpi

  Në një gjykatë në rajonin francez lindor Vosges ka filluar gjykimi i një gruaje e cila në ...

  Read More
 • flaur6 (1)
  Vendosin flamurin shqiptar në kufi me Maqedoninë: Nuk na lejuan, por ia dolëm

  Ata janë disa të rinj që e duan vendin e tyre dhe kërkojnë ta shikojnë atë sa më mirë. Ndose ...

  Read More
 • s_1463398584-9615765
  Ky popull lahet me urinë lope, kjo është pjesë e traditës

  Historitë e fiseve në Afrikë janë sa mahnitëse aq edhe të çuditshme. Ndër më të fundit që ...

  Read More
 • 1464184266elenaa
  Selena në kopertinën e “Vogue Brasil”

  Ajo është një aktore dhe këngëtare e suksesshme, por Selena Gomez së fundmi ka treguar se do të ...

  Read More
 • abcebe5ca9fd7adb1bc83b337c1db9c7
  Këngëtari shqiptar i hit-eve, bashkëpunon me Brick and Lace për të sjellë një hit ndërkombëtar

  Pas hit-it “Like Rihanna”, Young Zerka po hap krahet drejt karrierës ndërkombëtare duke ...

  Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Shumë e festojnë, por shumica nuk e dinë historinë e Halloween

sonte-festohet-halloweeni-480x264

Festa e njohur si “Halloween”, është festa më popullore në Shtetet e Bashkuara, pas Krishtlindjes. “Halloween” është nata mes 31 tetorit dhe 1 nëntorit që festohet kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por që kohëve të fundit ka filluar të përhapet me të madhe edhe në Evropë, prej nga e ...

Read More

Ky është qyteti më i shtrenjtë në Evropë

e_1477902833-1705146

Një studim i ri ka zgjedhur qytetet më të shtrenjta dhe më të lira në Evropë, duke nxjerrë rezultate interesante. Eurostat shikoi koston e jetës në kryeqytetet evropiane. Duke përdorur ‘koeficientët e korrigjimit’ – të përdorur nga Komisioni Evropian për të siguruar që nëpunësit civilë ...

Read More

8 aeroportet mëtë bukur në botë

ishujt-me-te-bukur-te-krijuar-nga-dora-e-njeriut-07

8 aeroportet mëtë bukur në botë Malé, Maldivi: Deti, palmet, dhe në mes të tyre aterojnë e ngrihen aeroplanët. Është një mini- parajsë në mes të Oqeanit indian, ku mbase mundeni të shikoni edhe ndonjë delfin përderisa ateroni… 8. Courchevel, Francë Nëse dëshironi të shikoni Alpet, por nuk ...

Read More

Akrepat e orës nesër 60 minuta prapa

25-ottobre-2015-torna-l-ora-solare_457117

Për të gjitha ata që nesër duan të flene një orë më shumë, kjo është mundësia më e mirë. Të dielën e 30 tetorit akrepat e orës do të shtyhen një orë mbrapa. Ky ndryshim do të ndodhë nësër, nga ora 3 akret do te shkojnë tek 2-shi. Ndryshimi i orës bëhet dy herë në... Read More

Te Allahut xh.sh jemi dhe tek Ai do të kthehemi!

14595639_1125651787469971_4490024514122386796_n

Ka ndërruar jetë njëri prej kolosëve të kësaj kohe dhe prej muhadithëve më të njohur, dijetari i mirënjohur me origjinë shqiptare, Shejh Shuajb Arnauti. Me të vërtetë humbja e dijetarëve është humbje e madhe për mbarë myslimanët e në veçanti për ne shqiptarët ngase ishte me origjinë shqiptare ...

Read More