• boshnjaket
  “Pokemon GO” rrezikon jetën e boshnjakëve

  Loja e re e “Nintendo”-s, “Pokemon Go” mund të ketë pushtuar botën e telefonave “smart”, por ...

  Read More
 • s2
  www.rrapi.mk

  Read More
 • e_1474367503-6345007
  Hoxhë Elvis Naçi: Ja si më futi në kurth emisioni “Top Show” (Video)

  https://www.youtube.com/watch?v=1Eg95lvrjqA Emsioni Top Show i para disa diteve, ku I ftuar ...

  Read More
 • images_1298164177
  Zbulimet e Muslimanëve të cilat formësuan botën moderne

  Universiteti i parë, kafeja, madje edhe brusha për pastrimin e dhëmbëve, në befasi të shumicës ...

  Read More
 • radio-rrapi
  Rrapi.mk

  Read More

Mbyt të birin 8 vjeçar se e kapi me vjehrrin

1476892639verook

Një gjykatë në Siçili gjeti fajtore dhe dënoi me 30 vite burg një nënë, që akuzohej se kishte vrarë djalin e saj 8-vjeçar. Veronica Panarello mbyti djalin e vet, Loris Stival me një kabëll elektrik dhe më pas hodhi trupin e tij në një zonë të izoluar të ishullit, të njohur si Santa Croce. ...

Read More

15 qytetet që duhet ti vizitoni gjatë jetës

230

  Për ta vizituar Londrën nuk keni vërejtje dhe shumë lehtë mund të shkoni në Londër… Ju sjellim listën prej 15 qyteteve që do të ishte mirë ti vizitoni gjatë jetës tuaj. Filloni me qytetin numër 1 dhe kur të mbërrini në qytetin me numër 15 do të jeni me siguri nja dhjetë apo më... Read More

Sonda europiane mbërrin në planetin Mars

exomars-663x376

Europa prek Marsin. Sonda Shapareli e Agjencisë Hapësinore Europiane, zbriti sot pasdite në Planetin e Kuq. Ajo është pjesë e projektit të përbashkët ExoMars, mes BE-së dhe Rusisë. Burime nga agjencia ESA bëjnë të ditur se sinjali me sondën u shkëput një minutë para se ajo të prekte tokën ...

Read More

HISTORI NGA JETA: Prindërit më shitën te maqedonasit!

1715138

  Para se të filloj me dramën e jetës sime, ju falënderoj që na jepni mundësinë të rrëfejmë historinë tonë. Fatin tim nuk ia uroj askujt, as hasmit, kur i thonë. Po prezantohem me emrin Anxhela. Jam nga Përrenjasi, një qytet i vogël afër Librazhdit. Në atë kohë kur jeta ime do ndryshonte, ...

Read More

Belgjikë – ‘Zhduket’ shqiptari që fitoi lotarinë 168 mln euro në Bruksel

197515615_b979964491z-1_20161014105044_000_gfg7pv932-1-0-1

Para 5 ditësh një shqiptari në Blergjikë i ndryshoi jeta përgjithmonë. Javën e kaluar ai pati fatin e madh të fitonte 168 mln euro në lotarinë “Euromilions” në Bruksel. Në momentin që shqiptari fitoi lotarinë ishte punëtor i një ndërmarrjeje komunale për heqjen e mbeturinave. Por mediat belge ...

Read More

Rrëfimet prekëse, vajzat e aksidentit të Himarës, 4 vjet pas tragjedisë

1476813768himare_1476856816-6577994-1900x700_c

Jeta e Elidona Gjinajt, Mirsie Bibës, Besjana Xhenetit dhe Eranda Bardhos është shenjuar nga aksidenti i 21 majit 2012. Katër vajzat e mbijetuara treguan për herë të parë në “Pasdite në Top Channel” se si ka vazhduar jeta e tyre pas atij udhëtimi që përfundoi në tragjedi. Elidona Gjinaj ...

Read More

Cher në prag të vdekjes, kërkon të pajtohet me fëmijët

cher-2013-650-430-1900x700_c

Këngëtarja Cher është duke vdekur. Lajmi vjen nga faqja ‘Gossip’ Usa Radaronline, sipas të cilës artistja 70-vjeccare është prekur nga një virus në veshka që tani i është përhapur në të gjithë trupin. Për këtë arsye ajo ka anuluar turin e saj “Dressed to kill”. Në këto javë ajo po rishikon ...

Read More

Ilaç natyral për ju dhe fëmijën tuaj! Asnjëherë më nuk do të keni probleme me kollin dhe bronkitin

bronk-780x439-680x350

Gjatë kësaj periudhe, njerëzit duhet të kenë më shumë kujdes për shkak se infeksionet virale dhe bakteriale janë të shpeshta dhe si rezultat i kësaj, ne jemi më të prekshëm ndaj kollit dhe bronkitit. Simptomat zakonisht ndikojnë në sistemin e frymëmarrjes dhe rikuperimi është tejet i vështirë. ...

Read More

Kujdes kur postoni foto të fëmijëve në Facebook! Mund të dënoheni me një vit burg

femije_facebook

Prindërit që ngarkojnë foto të fëmijëve të tyre në rrjetet sociale mund të paditen prej vetë atyre. Ky është ligji më i ri i miratuar në Francë, dhe nëse shkelet nga prindërit, mund të futen një vit në burg dhe të gjobiten me 35 mijë paundë. “Pas pak vitesh, fëmijët mund t’i dërgojnë me ...

Read More

Mos shpenzoni para në pedikyr! Me këta dy përbërës do të keni këmbë të mrekullueshme

use-two-ingredients-from-your-kitchen-and-make-your-feet-look-nice-780x439

Shumica e femrave që kanë për qëllim t’i bëjnë këmbët të duken bukur, shkojnë për të bërë pedikyr Sidoqoftë, kur e mendon se duhet të paguani për pushimet, krem të ndryshëm, këpucë të reja etj., e kuptoni se pedikyri është gjë luksoze. Prandaj, keni nevojë për një zgjidhje të lirë dhe të ...

Read More