• 2025799115ham
  “TRADHTIA” E HAMILTON

  Lewis Hamilton mund të fitojë para’ si pilot i Mercedes, por tre herë kampioni i botës duket se ...

  Read More
 • 10660686_706909086111151_2000978139_n
  Mërgimtarët sjellin”Babagjyshin”me dhurata për fëmijët e Shum & Zagraçanit!

  Shoqata Humanitare Shum & Zagraçan me seli në Zvicër në kuadër të aktiviteteve të ...

  Read More
 • D1DDC91AEFE3D0DA02EA3826D72EEE2B
  Gjendja e Rrugëve

  Trafiku neper te gjitha rruget shtetrore  po zhvillohet  pa ndalesa ne rruge me lageshti. ...

  Read More
 • 3333333333333
  ”Nëntori i Dytë” vjen ndryshe në Strugë

  Të premten në ora 17.00 datë 27 nëntor,në kuadër të Festës së Flamurit, Struga mirëpret filmin ...

  Read More
 • kersha
  Mc Kresha vazhdon suksesin në “Top Awards”

  Jemi në javën e 10-ë të klasifikimit të “The Top List”, Top Awards, i cili sa vjen e bëhet më ...

  Read More

Ky doktor zbuloi ilaçin kundër diabetit! Ja receta e tij 5-minutëshe

diabetes-cyre

Dabeti është sëmundje shumë serioze e cila mund të ketë pasoja të rënda nëse nuk trajtohet siç duhet. Kjo sëmundje është duke u bërë më e shpeshtë mes njerëzit e të gjitha moshave dhe gjinive, e pjesa më e keqe e kësaj është se nëse diagnostikoheni me të, tërë jetën do të duhet ta trajtoni.... ...

Read More

Qytetarët e “dënojnë” Policinë e Kosovës me 35 euro

112_1476521789-4885404

Një veturë e Policisë së Kosovës ka qëndruar për disa kohë mbi trotuar duke ia zënë derën e hyrjes një qebaptoreje në qytetin e Gjilanit. Duke parë që Policia nuk po e lëvizte veturën, një qytetarë gjilanas ka vendosur që t’ia shqiptojë një “gjobë” Policisë për thyerje të rregullave në ...

Read More

Shqiptari që “po çmend” SHBA-të me suksesin e picerisë së tij (Foto)

ilir-hero-6

Ky është Ilir Sela, shqiptari i cili u rrit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përkatësisht në Staten Island. Iliri dhe familja e tij posedojnë piceri në disa zona të mëdha në New York,  madje gjyshërit e tij e kanë në pronësi një piceri në Manhatan që në vitet e 70’ta, shkruan Business ...

Read More

Zbulimet e Muslimanëve të cilat formësuan botën moderne

images_1298164177

Universiteti i parë, kafeja, madje edhe brusha për pastrimin e dhëmbëve, në befasi të shumicës janë vetëm disa nga zbulimet e muslimanëve të cilat i dhanë formë botës aktuale. Universiteti i parë, kafeja, madje edhe brusha për pastrimin e dhëmbëve, në befasi të shumicës janë vetëm disa nga ...

Read More

Vendoseni një limon të prerë me kripë nëpër dhoma, nuk do ta besoni çka ndodh

kr_1476163186-573602

Limoni ka benefite të panumërta shëndetësore dhe po aq benefite të tjera. Shija dhe aroma specifike i japin një shije ushqimit dhe pijeve. Poashtu, limoni përmirëson shëndetin e zemrës, ndihmon përmirësimin e lëkurës ashtu si edhe eliminon bakteriet dhe infeksionit. Megjithatë, limoni ka edhe ...

Read More

13 Padrejtësit e burrit ndaj gruas?

besimi-720x340

1-Mashtrimi që i bëhet femrës gjatë kohës se fejesës, duke u shfaqur si njeri i devotshëm apo i sjellshëm…pas nje kohe vërtetohet gënjeshtra e syfaqësia. 2-Jomirësjellja e mirë me gruan, vrazhdësia dhe ashpërsia ndaj saj. 3-Rrahja e saj, e posacerisht rrahja e rëndë që shkakton dëme me arsye ...

Read More

Zbulohen fjalëkalimet e WiFi të aeroporteve në botë (Harta)

1008ad20a108f92910f15acd3c93448d_xl

Si të gjeni fjalëkalimet e WiFi në aeroportet në të gjithë botën Në hartë interaktive e gjithëpërfshirëse tregon se si të qaseni falas në WiFi në shumë aeroporte në të gjithë botën. Inxhinieri i sigurisë kompjuterike Anil Polat, ka krijuar një hartë brilante interaktive për udhëtarët, e cila ...

Read More

Burri kthen nusen në shtëpi 20 ditë pas dasmës

gru-300x274

Dihet, që arti i kulinarisë është gjithnjë një avantazh në një çift. Por për një të sapomartuar saudit, duket se ka qenë edhe më shumë. Burri, pas tre javësh martesë, ka kthyer nusen e tij në shtëpinë e prindërve, sepse ka zbuluar se ajo nuk dinte të gatuante. Kjo ka ndodhur në një vend në... ...

Read More

Fshati ku nuk dihet se çfarë ndodh në vendin tënd (Foto)

1476032206afganistan-lajmi

Në një ngushticë të humbur mes Taxhikistanit dhe Pakistanit, ndodhet një fshat ku talebanët nuk kanë mundur të vendosin pushtetin e tyre. I njohur si Korridori Uakhan, rreth 12 000 persona jetojnë në një lartësi prej 4500 metrash mbi nivelin e detit, në një tokë të ashpër dhe të shkretuar. Ata ...

Read More

Restorantet që ju bëjnë ta harroni ushqimin(foto)

1475940559_13borabora

Kur dikush vendos të shkojë në restorant sigurisht që ushqimi është elementi kryesor për të cilin interesohet, por në këto restorante ai kalon në plan të dytë. Sigurisht që edhe cilësia e ushqimit është e padiskutuar, por ambientet në të cilën ata ndodhen janë vërtetë përrallorë. Në fotogaleri ...

Read More