• 2025799115ham
  “TRADHTIA” E HAMILTON

  Lewis Hamilton mund të fitojë para’ si pilot i Mercedes, por tre herë kampioni i botës duket se ...

  Read More
 • 10660686_706909086111151_2000978139_n
  Mërgimtarët sjellin”Babagjyshin”me dhurata për fëmijët e Shum & Zagraçanit!

  Shoqata Humanitare Shum & Zagraçan me seli në Zvicër në kuadër të aktiviteteve të ...

  Read More
 • D1DDC91AEFE3D0DA02EA3826D72EEE2B
  Gjendja e Rrugëve

  Trafiku neper te gjitha rruget shtetrore  po zhvillohet  pa ndalesa ne rruge me lageshti. ...

  Read More
 • 3333333333333
  ”Nëntori i Dytë” vjen ndryshe në Strugë

  Të premten në ora 17.00 datë 27 nëntor,në kuadër të Festës së Flamurit, Struga mirëpret filmin ...

  Read More
 • kersha
  Mc Kresha vazhdon suksesin në “Top Awards”

  Jemi në javën e 10-ë të klasifikimit të “The Top List”, Top Awards, i cili sa vjen e bëhet më ...

  Read More

”Nëntori i Dytë” vjen ndryshe në Strugë

3333333333333

Të premten në ora 17.00 datë 27 nëntor,në kuadër të Festës së Flamurit, Struga mirëpret filmin “Nëntori i dytë”. Ky film shfaqet për herë të parë në qytetin e Strugës duke ardhur si një kremtim dinjitoz nga Komuna e Strugës në bashkëpunim me AQSHF-it të Shqipërisë. Filmi është restauruar duke e ...

Read More

Dollogozhdarët në Zvicër do festojn 28 Nëntorin

shka rinia

Ditën e diell më datë 29 Nëntor nga ora 14:00 nën organizimin e Shoqatës së Dollogozhdarëve në Zvicër  organizohet Festë me rastin e ditës së flamurit, ku mysafirët do argëtohen me muzik live nën shoqërin e Fahrije Zogaj dhe shoqëris kulturore artistike “Rinia”. Adresa Restorant “Rinia” ...

Read More

VITI 2015, MË I NXEHTI I REGJISTRUAR NDONJËHERË

Viti 2015 pritet të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë. Kjo u bë e ditur në një raport të Organizatës Meteorologjike Botërore, që thekson se mesatarja e këtij viti mund të jetë 1 gradë celcius më e ngrohtë se 2014-a, që njihej deri tani si viti më i nxehtë. Sekretari i përgjithshëm i ...

Read More

SULMET TERRORISTE, ELINA DUNI ANULON KONCERTIN Ishte planifikuar që më 28 Nëntor, Elina Duni do të jepte një koncert në Bruks

259470218elina

Ishte planifikuar që më 28 Nëntor, Elina Duni do të jepte një koncert në Bruksel në kuadër të Ditëve të Kulturës Shqiptare por raportimet e fundit bëjnë me dije se ky koncert është anuluar. Sipas mediave kosovare, shkak i anulimit është gjendja e jashtëzokonshme që është krijuar pas sulmeve ...

Read More

TOM JONES: DO TË KËNDOJ DERI 100-VJEÇ

431000101tom

Tom Jones nuk ka në plan të largohet nga skena derisa ai të arrijë moshën 100-vjeçare. Këngëtari i hitit “Delilah” është bërë i famshën në industrinë e muzikës që në vitet 60′ dhe ai nuk ka ndërmend ta largohet prej saj së shpejti. “Tani që jam 75 -vjec jam në tre të ...

Read More

Humbni 30 kile për tre muaj

Ekzistojnë disa variante të dietës me vezë të ziera, ku ky version është më i maturi. Përpos vezëve, ushqimet e preferuara për këtë dietë janë: mishi i pulës, i gjeldetit, peshqit, pemët, perimet me pak karbohidrate, çajet bimore pa sheqer dhe uji. Buka, brumërat dhe patatet janë rreptësisht të ...

Read More