• boshnjaket
  “Pokemon GO” rrezikon jetën e boshnjakëve

  Loja e re e “Nintendo”-s, “Pokemon Go” mund të ketë pushtuar botën e telefonave “smart”, por ...

  Read More
 • s2
  www.rrapi.mk

  Read More
 • e_1474367503-6345007
  Hoxhë Elvis Naçi: Ja si më futi në kurth emisioni “Top Show” (Video)

  https://www.youtube.com/watch?v=1Eg95lvrjqA Emsioni Top Show i para disa diteve, ku I ftuar ...

  Read More
 • images_1298164177
  Zbulimet e Muslimanëve të cilat formësuan botën moderne

  Universiteti i parë, kafeja, madje edhe brusha për pastrimin e dhëmbëve, në befasi të shumicës ...

  Read More
 • radio-rrapi
  Rrapi.mk

  Read More

Historia tragjike e shqiptarëve të Otrantos, në Sarajevë [video]

historia_1475099969-3148698

https://www.youtube.com/watch?v=-pIGoiNvApU Hersiana Matmuja dhe Mario Daniele do të vënë në skenën e teatrit të Sarajevës historinë e anijes e mbytur me shqiptarë me 28 mars të vitit 1997. Me anë të melodisë, do të përcillet historia e trishtë e 57 shqiptarëve që humbën jetën në Tragjedinë e ...

Read More

Marrin me qira shtëpinë luksoze, habiten kur marrin vesh kujt i përket

38dfffb500000578-0-image-a-63_1475057108934-636x356

Një çift studentësh morën me qira një apartament në Londër, por u cuditën kur morën vesh më vonë se kush kishte banuar në atë shtëpi. Në atë apartament kishte banuar këngëtarja e ndjerë Amy Winehouse. Apartamenti me vlerë 1 milion paund u është dhënë me qira studentëve për 3300 paund, shkruan ...

Read More

“The Voice of Albania” sot audicionet në Maqedoni

voiceeee-663x376

Pas rrugëtimit në 4 qytete të Shqipërisë, si dhe në Prishtinë, sot vijojnë në Maqedoni audicionet në kërkim të zërit më të mirë për edicionin e 6-të të “The Voice of Albania”. Të gjithë të interesuarit mund të paraqiten në orën 13-të pranë Qendrës Kulturore në Shkup.

Read More

Alarmi i OBSH: Jetojmë në një botë të pistë

ndotja-bote-663x376-1

Nëntë nga dhjetë njerëz në planet thithin ajër të ndotur në natyrë. Shifrat publikohen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, sipas së cilës 92% e popullsisë jeton në vende ku ndotja e ajrit i tejkalon kufijtë e normave të lejuara. Kjo rrit mundësinë e kancerit të mushkërive, sëmundjeve të ...

Read More

Donte t’i binte në sy një vajze, adoleshenti bie nga kati i 23-të

9-14-636x356-1

Një adoleshent ra nga kati i 23-të i një pallati pas përpjekjeve për t’i rënë në sy një vajze. Megjithatë arriti të mbijetojë pas rënies mbi një makine taksi të parkuar. Alexander Shadrin, 16 vjeç, ra 70 metra poshtë dhe në mënyrë të habitshme ishte i vetëdijshëm kur arritën mjekët. Adoleshenti ...

Read More

I marrin radhën në supermarket, por fiton 1 milionë dollarë

38cd0faa00000578-3807294-image-a-37_1474870605147

Mirësjellja dhe qetësia mund të të bëjë një milioner – dhe ky është shembulli perfekt. Një burrë, emri i të cilit nuk është bërë i ditur, po priste me durim për biletën e tij të lotarisë, kur një klient tjetër i mori radhën dhe doli para tij. Duke qënë se nuk po nxitonte, ai vendosi... Read More

Shkencëtari i famshëm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithçka, ja provat”

sh_1474894146-2599865

Michio Kaku është i njohur për kontributin e tij intensiv në shkencë, një nga shkencëtarët më të njohur dhe të respektuar, është një fizikan teorik i angazhuar për vite në studimin e teorisë së fijeve, për të cilat ishte i pari që themeloi një formulim preciz në lidhje me teorinë e fushës. ...

Read More

Shqiptarët nuk janë më në mesin e optimistëve (Foto)

auto_optimistt1474825143

Për një vend të vogël, me një numër të madh të të rinjve, shpeshherë thuhej se është shteti me popullin më optimist në botë. Por, në një publikim të ri, Kosova nuk është askund ndër vendet optimiste. Kina është vendi që ka dalë para, ku – sipas një studimi – 41 për qind e respondentëve... Read More

Artistë të njohur që nuk kanë ‘gjurmë’ as në rrjetet sociale

auto_armend-rexhepagiq-650x3581474833061-1

Këngët e tyre figurojnë në Youtube. E veç kësaj pak e hiq dimë për ta tash e sa kohë. Të shfauqr vetëm përmes ndonjë teksti këngësh, te këngët e këngëtarëve që sot bashkëpunojnë me ta, Aida e Armend Rexhepagiqi kanë fshirë “gjurmë” e tyre duke u larguar shumë nga publiku. Ndonëse rrallë mund ...

Read More

Zvicra, vendi më i pasur në botë (Video)

auto_zvicer-650x3581474830218

Zvicra kryeson listën, ku çdo qytetar ka asete mesatare prej rreth 170,589 euro Një studim i ri ka renditur vendet më të pasura në botë. Anketa është kryer në bazë të vlerës mesatare të kursimeve, pensioneve dhe investimet e popullsisë. Zvicra kryeson listën, ku çdo qytetar ka asete mesatare ...

Read More