• 2025799115ham
  “TRADHTIA” E HAMILTON

  Lewis Hamilton mund të fitojë para’ si pilot i Mercedes, por tre herë kampioni i botës duket se ...

  Read More
 • 10660686_706909086111151_2000978139_n
  Mërgimtarët sjellin”Babagjyshin”me dhurata për fëmijët e Shum & Zagraçanit!

  Shoqata Humanitare Shum & Zagraçan me seli në Zvicër në kuadër të aktiviteteve të ...

  Read More
 • D1DDC91AEFE3D0DA02EA3826D72EEE2B
  Gjendja e Rrugëve

  Trafiku neper te gjitha rruget shtetrore  po zhvillohet  pa ndalesa ne rruge me lageshti. ...

  Read More
 • 3333333333333
  ”Nëntori i Dytë” vjen ndryshe në Strugë

  Të premten në ora 17.00 datë 27 nëntor,në kuadër të Festës së Flamurit, Struga mirëpret filmin ...

  Read More
 • kersha
  Mc Kresha vazhdon suksesin në “Top Awards”

  Jemi në javën e 10-ë të klasifikimit të “The Top List”, Top Awards, i cili sa vjen e bëhet më ...

  Read More

Si t’a hapni derën e veturës për 30 sekonda kur i keni harruar çelësat brenda (VIDEO)

auto_untitled1474807597

https://www.youtube.com/watch?v=RxLQeN1-p4A Edhe pse rrallë, ndodhë që secili nga ne mund t’i harrojmë çelësat e veturës brenda dhe ta kyçim derën. Kur kjo ndodhë, shumica si zgjidhje primare e shohin mekanikun.Por deri te mekaniku nuk mund të shkojmë me veturë, përderisa problemi është ...

Read More

A e dini se cila është gjuha më romantike në Evropë?

auto_lovee-780x4391474818417

Sipas një studimi të ri, gjuha italiane është votuar si gjuha me theksin më tërheqës në Evropë. Në pyetësorin në të cilin morën pjesë 1000 persona, pyetej cila ishte gjuha me theksin më romantik. Ndërkohë që gjuha italiane kryesoi me 25 për qind të votave, frëngjishtja që ishte me dy për qind ...

Read More

11 fjalë që na kanë mbetë nga turqishtja

auto_auto_114303968041430469841

Shumë fjalë në gjuhën tonë shqipe na kanë mbetur nga turqishtja. Ende sot shumë prej tyre i përdorim gjatë gjithë kohës. Prej shumë fjalëve ne i kemi përmendur vetëm 11 prej tyre. 1. Kafe Pa dyshim, kafja është një prej produkteve që konsumohet më së shumti në shoqërinë tonë . Emri kafe, vjen ...

Read More

Te Molla Kuqe,aty ku shqipetaret ishin te zotet e tokes !!!(VIDEO)

molaekuqe-32biybqrsiy1xytc2oujuy

Një nga të deshmite qe ka të bëjë me një histori mbi kufijte real te tokave shqiptare  qe qojne deri ne Nish, aktualishte te okupuar eshet deir tek “Molla e Kuq” qe po e shifni ne foto . Sipas kësaj historie, emrin Molla e Kuqe e kishin dy fshatra skajorë shqiptarë, njëri në veri dhe... Read More

Vaksina e shqiptarit kundër kancerit merr patentë europiane

kancer-696x382

Zyra Evropiane e Patentave ka regjistruar zyrtarisht “Bivaksinën heterologe antikancer për njerëzit”, e shpikur nga Shuajip Kraja. Bëhet fjalë për një vaksinë që përdoret për trajtimin ose parandalimin e kancerit, e cila ka në përbërjen e saj dy komponentë biologjikë. Shpikësi i saj, Profesor ...

Read More

Hoxhë Elvis Naçi: Ja si më futi në kurth emisioni “Top Show” (Video)

e_1474367503-6345007

https://www.youtube.com/watch?v=1Eg95lvrjqA Emsioni Top Show i para disa diteve, ku I ftuar ishin hoxhallarët Omer Bajrami dhe Elvis Naci ka shkaktuar mjaft debate mes besimtareve myslimane mbi qendrimet e tyre në studio si edhe tematikat që u diskutuan. Mjaft prej besimtarëve janë rreshtuar në ...

Read More

NASA paralajmëron një lajm të madh

nasaaaa

Për shumë të apasionuar pas studimit dhe vështrimit të hapësirës, NASA ndan me publikun vetëm majën e ajsbergut të materialeve që ka dhe njoftimi i fundit i agjencisë ka ndezur rrjetet sociale. NASA njoftoi shkurtimisht se të hënën do të dalë në një telekonferencë për të bërë publike të dhëna ...

Read More

Era Istrefi performon për Sony Music ?!

strf

Era po i kapërcen shkallët dy e nga dy në karrierën e saj dhe ajo çka mendohej një performancë e vogël private u shndërrua në një koncert madhështor. Këngëtarja ka performuar mbrëmjen e kaluar për një audiencë të kompanisë gjigante Sony Records që ka bërë të famshëm yjë si Beyonce, Jay-Z, ...

Read More

ISIS të dënon me 80 fshikullime nëse vesh fanela të ekipeve të famshme

isis-fanelat-663x376-1

Shteti Islamik vendos rregulla të ashpra edhe për tifozët e futbollit. Përmes një vendimi të fundit, ISIS ndalon në mënyrë kategorike që të vishen fanelat e skuadrave përfaqësuese apo klubeve që janë të markave Nike dhe Adidas. Për ata që e thyejnë këtë rregull, dënimi është 80 fshikullime me ...

Read More

Receta natyrale që kuron reumatizmin

images

Kurat më të mira për reumatizmën sipas mjekëve specialistë janë barishtet dhe kjo recetë natyrore mund t’ju vijë shumë në ndihmë! Receta: 2 kg mjaltë gështenjë natyror 1 litër ujë të distiluar 250g jonxhë dhe tërfil (të përziera) Përgatitja: Vendosni ujin e distiluar dhe tërfilin në ngrohje të ...

Read More