• emin-azemi-thumbon-k-euml-shillin-mbipartiak_hd
  Kulutura e mosndëshkimit të krimit institucional, ose gilotina e demokracisë në Maqedoni

  Nga Emin Azemi Demokracia dhe zhvillimi i përgjithshëm shoqëror e politik në Maqedoni, është ...

  Read More
 • 10250068_107763476265635_8985685786389003182_n
  Zgjohu. Thiri mendjes

  Në vend të Nekrologut për Almirin katërvjeçar të vrarë brutalisht në Kumanovë. Në në botë nuk ...

  Read More
 • shpetim_pollozhani_2_647904225-2z1tndkd5njqf2ldp6d0y2
  Shpëtim Pollozhani,flet për bashkimin e LR-PDSH-së dhe Besës!

  Per nje informim te sakte te opinionit. Me kerkese te shume veprimtareve dhe te intelektualeve ...

  Read More
 • images (1)
  Hipokrizia dhe presioni i BE-së ndaj Kosovës rrezik për Ballkanin

    Propozimi për të mos hequr regjimin e vizave për qytetarët e Kosovës është vendim për të ...

  Read More
 • Arben-Taravari-620x330
  Marshimi i dhimshëm i fëmijëve të Idrizovës!

    Shkruan Arben Taravari – Sekretar i përgjithshëm i LR-PDSH Jo larg Shkupit, gjendet një ...

  Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

Radio Rrapi

radio-rrapi

Read More

SHQIPJA E PAMBROJTUR

13133298_1593231884300314_1477224770891949126_n

Nëse i referohemi statistikave dhe kordinatave historike, gjuhën shqipe apo shqipfolës në tërësi numrohen rreth 15 milon qytetarë;Se ajo bën pjesë në grupin elit të gjuhve Indoevropiane;Se ka për bazë përdorimi, alfabetin latin. Të gjithë këto elemente flasin shtruar se ajo është gjuhë ...

Read More

Lindim Etemi i drejtohet politikanëve: Ju jeni mashtrues, ju jeni kriminel

lindim-etemi-620x330

Lindim Etemi shpërtheu me një koment ndaj politikanëve të dikurshëm dhe atyre të tanishëm, duke i quajtur kriminel, transmeton TetovaSot. “E keni torturuar këtë popull prej shumë vitesh!Ju jeni mashtrues, ju jeni kriminel, ju jeni e keqja e këtij vendi.Sa shumë fjalë boshe dhe demagogji ...

Read More

Rastēsia mbreti i botës.

14690840_10210993842467107_3290581080726118810_n

Rastësite egzistojnë për të vetmen arsye se ne besojmë në to. Dhe pikërisht se pse besojmë, ato ekzistojnë dhe na ndodhin. Ndërsa gjërat e paplanifikuara apo spontane gjithmonë janë më të bukura… Casti kur shikimet tuaja takohen…dhe kur kuptoni se ai shikim reflekton mirësi, dashuri ...

Read More

PER BASHKIMIN OPOZITAR…

13445320_10209616744516501_8698685549175395247_n

Do kisha dashur në fakt që këto rreshta as mos ti kisha konkluduar, shkruar e për më shumë drejtuar diku, po nuk më mbetet gjë tjetër veçse ti them, pasi heshtja nuk është gjithnjë flori, e në këtë rast do ishte krim! E ndjejë për detyrë përpara të gjithë atyre njerëzëve të ndershëm, të ...

Read More