• Balkans_regions_map-640x482
  Realiteti i çmendur Ballkanik

  Politika e cmendur, ekonomi gjirhashtu e budallosur, kulture pa mend, arsimim pa tru e dituri, ...

  Read More
 • 1468398684October30Small
  Egje, tjetër tragjedi refugjatësh me 4 viktima dhe një të zhdukur

  Bilanci i tragjedisë së re në brigjet e Egjeut ka shkuar në 4 të vdekur, ndërsa një tjetër ...

  Read More
 • merkel-2-663x376
  Gjermani, zhvillohet sot samiti kushtuar krizës ukrainase

  Në Berlin të Gjermanisë sot zhvillohet samiti kushtuar krizës ukrainase. Kancelarja Merkel pret ...

  Read More
 • thumbopen (2)
  Brukseli nga Serbia nuk kërkon njohjen e Kosovës

  Njohja e pavarësisë së Kosovës në fund të bisedimeve të Serbisë me Bashkimin Evropian, deri më ...

  Read More
 • eduard-ndocaj-nes-euml-r-n-euml-kuvend-me-makin-euml-n-e-lsquo-kumbarit-rsquo-foto_hd
  “Kaubojsi” sfidon Edi Ramën, kandidon për kryetar të Partisë Socialiste

  Deputeti i qarkut të Lezhës, Eduard Ndocaj, ka shpallur zyrtarisht kandidimin e tij për kryetar ...

  Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Itali, vijon pa ndalim aktiviteti sizmik

termet-itali-grafika-663x376

Vijon pa ndalim aktiviteti sizmik në Itali. Prej mesnate, në Maçerata u regjistruan 100 tërmete, më i forti prej tyre me magnitudë 3.5 ballë të shkallës Rihter. Në këtë provincë janë 4 mijë të shpërngulur që kaluan të dytën natë rradhazi në tenda. Ndërkaq, në zonën e goditur nga tërmetet e ...

Read More

Gjermani, zhvillohet sot samiti kushtuar krizës ukrainase

merkel-2-663x376

Në Berlin të Gjermanisë sot zhvillohet samiti kushtuar krizës ukrainase. Kancelarja Merkel pret presidentët e Francës, Rusisë e të Ukrainës. Hollande, Putin e Poroshenko do t’i bashkohen tryezës që synon hartimin e një plani për zbatimin e Marrëveshjes së Minskut, e cila i dha fund përplasjes ...

Read More

“Malazezët dhe serbët e paguar me para ruse u mposhtën nga Gjukanoviqi pro-evropian”

cedomir-jovanoviq-696x470

Partia Liberal-demokratike e Çedomir Jovanoviqit i ka uruar sonte Partisë Demokratike Socialiste (DPS) të kryeministrit Millo Gjukanoviq fitoren bindëse në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi. “Suksesi i DPS-it është shumë i veçantë për orientimin euro-atlantik të Mali të Zi. Megjithë presionet ...

Read More