• junker
  Juncker: Urgjentisht të liberalizohen vizat për Kosovën

  Komisioni Europian ka propozuar liberalizimin e vizave për Kosovën, Ukrainën dhe Gjerorgjinë ...

  Read More
 • Hungria-concluye-alambrada-frontera-Serbia_EDIIMA20150830_0058_4
  Këtë vit nëpër Serbi kaluan 60 mijë emigrantë

  Që nga fillimi i vitit nëpër Serbi kanë kaluar rreth 60.000 emigrantë, u tha në seancën e sotme ...

  Read More
 • be-1
  Kroacia, kushte për anëtarësimin e Serbisë në BE

  Kroacia vendos dy kushte për Serbinë për të vazhduar rrugën e saj drejt anëtarësimit në ...

  Read More
 • tomislav-nikolic-03215-1_1463661653-1662395
  Nikolic lobon kundër pavarësisë së Kosovës në Algjeri

  Kryetari i Serbisë, Tomislav Nikolic ka qëndruar për një vizitë dy ditore në Algjeri. Ai, siç ...

  Read More
 • numan-640x425
  Abdullah Numan, serbi i konvertuar në mysliman nga Ivan Trifunoviq u zgjodh Kryemuftiu i Serbisë

  Myftiu i ri serb, Abdullah Numan (66 vjeç) është pikërisht serbi Ivan Trifunoviq, beogradas i ...

  Read More

www.rrapi.mk

Strumica01

Read More

www.rrapi.mk

Struga_X25

Read More

www.rrapi.mk

struga_river_view

Read More

Serbia dhe Greqia duhet të paditen për gjenocidin ndaj shqiptarëve

image11

Shkruan: Tahir Veliu Kjo letër, është dokumenti përmes së cilit, më 13 gusht 2016, Greqia fashiste më shpalli person i padhëshirueshëm (non grata). Ashtu sikurse Greqia, njejtë veproj edhe Serbia, e cila më 7 gusht 2016 më shpalli person i padëshirueshëm (non grata).Serbia dhe Greqia duhet të ...

Read More

Rritet bilanci i viktimave të tërmetit në Itali

germadha-663x376

Shkon në 24 numëri i viktimave nga tërmeti në Itali mes Lacios, Umbrias e Markes. Në orët e para të mëngjesit, tre lëkundje të fuqishme që u pasuan nga një aktivitet intensiv sizmik me 80 lëkundje të tjera me magnitudë 2 gjunjëzuan pjesën qendrore të vendit fqinj. Më e forta prej tyre, me ...

Read More

Beneti i plagosur në atentatin e Munihut zgjohet nga koma

beneti-540x396

Kur mjekët arritën ta kthejnë djaloshin nga koma, prindërit e tij dhe personeli i spitalit i treguan se tre shokët që kishin qenë me të kishin vdekur në sulmin e bërë atë ditë. Beneti 13 vjeçar ka kaluar ditë të tëra të rënda në gjendje të komës në spitalin e fëmijëve në Haun. Familja e... Read More

Mërgimtarja nga Presheva: Ja si më mashtroi kompania nga Maqedoni

aerodrom-640x427

Suzan A. nga Presheva, e cila më shumë se dhjetë vite jeton në Zvicër, ankohet se e ka mashtruar rëndë një kompani nga Shkupi. Para gati dy muajve ajo ka ardhur në vendlindje, kurse ka ateruar në aeroportin e Shkupit. Aty ka marrë një veturë “rent a car” të cilën e ka shfrytëzuar gjatë ...

Read More

OET: Shkoni në pushime në Turqi, nuk ka asnjë problem

turqi-640x521

Oda Ekonomike e Turizmit në Maqedoni (OETM) ka konfirmuar që nuk ka asnjë problem lidhur me sigurinë në hotelet në Turqi dhe se qytetarët e Maqedonisë që planifikojnë të pushojnë në Turqi nuk duhet të kenë frikë nga situata e krijuar, transmeton Telegrafi Maqedoni. Kryetari i OETM, Gjorgji ...

Read More

Jakup Asipi për Erdoganin në vitin 1996: Ky djalë do të bëhet edhe kryeministër, edhe president i Turkisë

Jakup-efendi-Asipi-620x330

Tashmë dështimi i grusht shtetit ka përfunduar në Turqi dhe Qeveria atje ka marr nën kontrollë çdo gjë. Por sa ishte gjallë Mulla Jakup Asipi i kishte pasur dy fjalë për Erdoganin, njofton Gazeta NewBorn. Qysh në vitin 1996 Mulla Jakupi e kishte parandjerë që Erdogani do të bëhej kryeministër ...

Read More

KDNJ me tribunë mbi shëndetësinë dhe çështjet sociale në Luginë të Preshevës

kdnj-640x427

Tribuna e sotme e organizuar nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut, me temë “Gjendja, sfidat dhe mbrojtja në shëndetësi dhe në çështjet sociale në Luginë të Preshevës” ka tubuar dhjetra mjekë e infermierë nga Presheva dhe Bujanoci, të cilët kanë shfaqur problemet dhe sfidat me të cilët ...

Read More