• Euro-2016-1-663x376
  “Euro 2016”, sot dy ndeshjet e Grupit F

  Në Kampionatin Europian të Futbollit sot luhen dy ndeshjet e para në Grupin F. Në program janë ...

  Read More
 • kuvendi-i-kosoves-1-663x376
  Kosovë, sot Kuvendi shqyrton draftin për EULEX-in

  Sot Kuvendi i Kosovës shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Marrëveshjes Ndërkombëtare mes ...

  Read More
 • indi-663x376 (1)
  Indi, vetëtimat bëjnë “kërdinë”. Të paktën 79 viktima

  Të paktën 79 persona kanë mbetur të vdekur nga vetëtimat në 3 shtete të Indisë. Shumica e tyre ...

  Read More
 • erdogan-3
  Erdogan:”Lufta anti-ISIS kërkon kthesë”

  Pas dyshimeve të forta se sulmi i mbrëmshëm në Turqi është vepër e ISIS-it, presidenti Erdogan ...

  Read More
 • largea_2016-07-04t181247z_374909361_d1betnrkslab_rtrmadp_3_eu-summit-balkans-jpg-cf1467755739
  Mediat gjermane: Ta fusim Ballkanin në BE para se të bie nën ndikim ruso-turk!

  Pas Samitit të Ballkanit Perëndimor në Paris, disa media gjermane e kanë hedhur idenë e ...

  Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

SHQIPJA E PAMBROJTUR

13133298_1593231884300314_1477224770891949126_n

Nëse i referohemi statistikave dhe kordinatave historike, gjuhën shqipe apo shqipfolës në tërësi numrohen rreth 15 milon qytetarë;Se ajo bën pjesë në grupin elit të gjuhve Indoevropiane;Se ka për bazë përdorimi, alfabetin latin. Të gjithë këto elemente flasin shtruar se ajo është gjuhë ...

Read More

Pas 11 Dhjetorit administratorët do ti çlirojmë me Ligj

vikzx5oj

Tentimi për ti dhënë masovitet tubimeve publike përmes keqpërdorimit të administratës publike është akt jo human, jo politik dhe jo etik. Megjithëse BDI lëvdohet në mbështetjen e 16.000 administratorëve, dje në Çair, i pamë vetëm 1.000 të rinj. Shtrohet pyetja sa do të ishte pjesëmarrja në këtë ...

Read More

Shumë e festojnë, por shumica nuk e dinë historinë e Halloween

sonte-festohet-halloweeni-480x264

Festa e njohur si “Halloween”, është festa më popullore në Shtetet e Bashkuara, pas Krishtlindjes. “Halloween” është nata mes 31 tetorit dhe 1 nëntorit që festohet kryesisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por që kohëve të fundit ka filluar të përhapet me të madhe edhe në Evropë, prej nga e ...

Read More