• 1442478025pranga
  TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

  13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të ...

  Read More
 • auto_jashari11425569291
  ​18 vjetori i sulmit ndaj familjes Jashari

  Kanë kaluar 18 vjet nga sulmi i dytë i Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Pikërisht më 22 ...

  Read More
 • pretpriemaci-640x396
  U ndanë çmimet për sipërmarrësit e vitit!

    Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, bashkë me Lidhjen e Odave Ekonomike dhe ...

  Read More
 • 20150805-lesbos-slide-zg91-articlelarge
  VAZHDOJNË TRAGJEDITË DETARE NË EGJE, HUMBIN JETËN 21 EMIGRANTË

  Dy tragjedi të reja detare u shënuan sot në brigjet greke, me pasojë vdekjen e 21 emigrantëve ...

  Read More
 • 11038793_1003590676317809_5710713622590476475_n
  Struga anashkalohet nga panairet e turizmit

    Strugë, 27 janar Në panairin e turizmit “EMITT” në Stamboll të Turqisë, që do të mbahet ...

  Read More

Si në filma – Policia greke ndjek motorin me 19 kg drogë, arrestohet 32-vjeçari shqiptar

policia-krege-ndjek-motorin-655x356

  Një motor i cili vinte nga kufiri i gjelbër në Sarandë është ndjekur nga policia greke. Policia ka sinjalizuar që motori të ndalonte, por drejtuesi nuk i është bindur urdhërit të policisë Helene. Pas ndjekjes motori i cili drejtohej nga një 32-vjeçar u ndalua në Artë në zonën e Agia ...

Read More

Vuçiqi do marrëdhënie të ngushta me Tiranën

vurama2-780x439

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar në Paris me homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiq, gjatë Samitit të Ballkanit ku kanë diskutuar rreth marrëdhënieve bilaterale. Në një prononcim për mediat, Vuçiq është shprehur se Beogradi zyrtar kërkon marrëdhënie më të ngushta me Tiranën. Ai ...

Read More

Rreziku, Shqipëria bllokon importin e mishit nga vendet fqinjë

6983fe3c12dfb18f191e66f236d8d30b

Ministria e Bujqësisë ka bërë me dije që në vendet fqinjë është përhapur një sëmundje gjedhësh dhe për këtë arsye ajo ka bllokuar kalimin e kafshëve të gjalla dhe mishit të tyre në vendin tonë. Sëmundja nuk paraqet rrezik për njerëzit, megjithatë kafshët kërcënohen prej saj. Sëmundja “dermatoza ...

Read More

Kryeministri Rama në Paris për takimin mes BE-së e Ballkanit Perëndimor

ramasot-1-663x376

Kryeministri Rama merr pjesë në samitin e liderëve të Ballkanit Perëndimor, që fillon sot në Paris. Ky është i treti takim, në kuadër të Procesit të Berlinit, ku gjithashtu përfshihen Kosova, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia e Bosnja. Procesi i Berlinit është nismë e mbështetur nga Bashkimi ...

Read More

MPJ:”Asnjë shqiptar mes viktimave e të plagosurve në Stamboll”

ministria-e-jashtme

Nuk ka asnjë shqiptar mes 36 viktimave e 147 të lënduarve të sulmit të mbrëmshëm në Aeroportin “Ataturk” të Stambollit. Lajmin e konfirmon Ministria e Jashtme në Tiranë. Ndërkohë, avioni ku udhëtonte kryeministri Rama e Ministri i Financave, Ahmetaj u ul pa probleme në “Ataturk” vetëm pak ...

Read More

Reforma në Drejtësi, kryediplomati gjerman viziton Tiranën

steinmeier-1-663x376

Gjermania është angazhuar seriozisht në gjetjen e zgjidhjes për Reformën në Drejtësi. Sot, Tiranën e viziton kryediplomati Frank-Ëalter Steinmeier, i cili në 6 orët e qëndrimit në vendin tonë do të takojë kolegun Bushati, si dhe kryeministrin Rama e liderin demokrat Basha. Kryefjala e takimeve ...

Read More

Ministri i Jashtëm i Greqisë viziton Shqipërinë në 6 qershor

Nikos-kotzias-663x376

Axhenda e vizitës dy ditore e Ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias në Shqipëri, është parashikuar të jetë shumë intensive. Në datë 6 qershor, Kotzias do të takohet me homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, ku pas bisedimeve dypalëshe, do të ketë dhe një konferencë të përbashkët për ...

Read More

Në Bergamo, sot luhet miqësorja Shqipëri-Ukrainë

kombetarja1-1-663x376 (1)

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit sonte luan miqësoren e rradhës në kuadër të përgatitjeve për “Euro 2016”-ën. Në Stadiumin e Bergamos, në Itali, kuqezinjtë do të kenë përballë Ukrainën, test i rëndësishëm ky për trajnerin De Biasi, për të parë gjendjen e skuadrës para nisjes së turneut ...

Read More

Alibeaj: Tahiri pastroi të shkuarën e Balilit

1463485491Enkelejd Alibeaj

Këto dy ditë, Saimir Tahiri është kthyer në shënjestrën kryesore të Partisë Demokratike. Pas Ristani që e akuzoi për pajisjen e përgjimit, Enkelejd Alibeaj doli nga foltorja mediatike e opozitës për ta akuzuar atë për lidhje me Klement Balilin. Kreu i Departamentit të Sigurisë në PD akuzoi ...

Read More

Asambleja e NATO-s takon Bashën me Majkon

146348071317516_MAJKO BASHA MBULIM_12_2

Takimet mes krerëve rivalë të politikës nuk duhet të përbëjnë lajm, tha Lulzim Basha në përfundim të një takimi me deputetin socialist, Pandeli Majko. Por ja që takimi mes ish-kryeministrit dhe shefit të opozitës, para mesditës në një nga hotelet e kryeqytetit, bëri lajm. Ata kanë biseduar për ...

Read More