• 1442478025pranga
  TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

  13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të ...

  Read More
 • auto_jashari11425569291
  ​18 vjetori i sulmit ndaj familjes Jashari

  Kanë kaluar 18 vjet nga sulmi i dytë i Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Pikërisht më 22 ...

  Read More
 • pretpriemaci-640x396
  U ndanë çmimet për sipërmarrësit e vitit!

    Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, bashkë me Lidhjen e Odave Ekonomike dhe ...

  Read More
 • 20150805-lesbos-slide-zg91-articlelarge
  VAZHDOJNË TRAGJEDITË DETARE NË EGJE, HUMBIN JETËN 21 EMIGRANTË

  Dy tragjedi të reja detare u shënuan sot në brigjet greke, me pasojë vdekjen e 21 emigrantëve ...

  Read More
 • 11038793_1003590676317809_5710713622590476475_n
  Struga anashkalohet nga panairet e turizmit

    Strugë, 27 janar Në panairin e turizmit “EMITT” në Stamboll të Turqisë, që do të mbahet ...

  Read More

Kanabisi po lulëzon në Shqipëri, menjëherë pas Holandës

Kanabis-lijek

Një raport i Bashkimit Europian ka dalë në përfundimin se shtetasit e bllokut shpenzojnë më shumë se 24 miliardë euro në vit për të blerë drogë dhe njëkohësisht paralajmëron se qelizat terroriste mund të financojnë disa nga këto aktivitete të jashtëligjshme. Tregun me te madh te shitjeve e ka ...

Read More

Grindet me një djalë, djeg katër makina

1459582881zjarri

Pas grindjes me një djalë, një 23-vjeçare nuk ka ngurruar të hakmerret duke i djegur makinat në pronësi të të atit të tij. Ngjarja ka ndodhur rreth një orë pas mesnatës në rrugën “Kokonozi”, në Tiranë, ku nga zjarri janë djegur plotësisht një mjet Audi dhe mjeti Rulotë, si dhe pjesërisht një ...

Read More

Kokainë dhe kanabis në ish- bllok, arrestohen dhe dy shqiptarë të Maqedonisë

1458723483struga-314hpu5zgd2bafwd2pob9m

Tre persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi shisnin lëndë narkotike në Tiranë. Në sajë të operacionit të koduar “Struga”, është arrestuar Antonio Ruçi, 27 vjeç nga Tirana, F. K dhe Z. A. nga Struga e Maqedonisë. Ky i fundit i dënuar edhe më parë për plagosje. Policia sekuestroi 100 gram ...

Read More

Çfarë ndodhi më 15 mars 2008 në Gërdec

gerdeci-886374

Sot, më 15 mars, mbushen 8 vite nga tragjedia e Gërdecit, ngjarje që u mbyll me 26 viktima, 400 të plagosur e të gjymtuar dhe me 3000 banesa e biznese të shkatërruara Ndonëse u bënë 8 vite askush nuk është vënë para drejtësisë në atë që quhet krim politik. Kush e dha lejen për demontimin... Read More

Vritet me thikë 39­vjeçari në Tiranë, pranga autorit

pranga1-1

Një ngjarje e rëndë është shënuar pas mesnate në zonën e Shkozës në Tiranë, ku një shtetas ka humbur jetën si pasojë e goditjes me thikë. Burime të policisë kanë bërë me dije se ngjarja e rëndë ka ndodhur në një lokal për shkak të një konflikti për motive të dobëta. Viktima është identifikuar ...

Read More

Tërmet 3 ballë në jug-perëndim të Shqipërisë

termet

Një tërmet me magnitudë 3 ballë u ndie në orët e para të mëngjesit në Vlorë, Fier e Durrës, si dhe në Tiranë. Sipas të dhënave të Qendrës Sizmologjike Europiane, epiqendra ishte në detin Adriatik, rreth 34 kilometra në jugperëndim të qytetit të Vlorës. Tërmeti i parë u shoqërua nga disa ...

Read More

KOMITETI I HELSINKIT, PADI SHQIPËRISË

1702832578komiteti i helsinkit

Pas vitesh të tëra presioni për hapjen e një burgu të posaçëm për të vuajtur dënimin të sëmurët mendorë që kryejnë vepra penale, Komiteti i Helsinkit paralajmeroi ngritjen e një padie ndaj Shqipërisë në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut në Strasburg. Sipas kësaj zyre, mbajtja e këtyre të ...

Read More

“FIKS FARE” DENONCON KONTRABANDËN ME SERBATORËT NGA MAQEDONIA

22183383fiks fare nafta

Në rajon, Shqipëria ka çmimin më të lartë të naftës. Banorët e zonave kufitare furnizohen me karburant në shtetet fqinje, madje bëjnë dhe tregti, duke shitur naftën kontrabandë. Çështja u trajtua mbrëmë nga emisioni “Fiks Fare” në Top Channel, ku u publikuan pamje të drejtuesve të automjeteve, ...

Read More

Për masakrën në Elbasan deri tash 46 të shoqëruar

20160204094024928646

Policia ka vijuar gjatë gjithë natës punën për kapjen e autorëve të vrasjes së trefishtë, që ndodhi mbrëmjen e kaluar në Elbasan. RENEA dhe FNSH kanë ushtruar kontroll në dhjetëra banesa në Elbasan, Peqin, Cërrik, Gramsh dhe Librazhd dhe ka shoqëruar në komisariat 46 persona për verifikim, bën ...

Read More

POLICIA DYSHON SE NGJARJA NË ELBASAN NDODHI PËR HAKMARRJE

20160203234410161646

Pranë Stadiumit “Elbasan Arena”, 3 persona humbën jetën dhe 10 u lënduan, kur u qëlluan me kallashnikov nga një makinë tip “BMË”. Viktimat që gjendeshin brenda një lokali janë Agron Çapja, Ardit Sinakoli dhe Eno Bedalli. 6 prej të plagosurve u sollën me urgjencë në Spitalin e Traumës në Tiranë, ...

Read More