• 1442478025pranga
  TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

  13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të ...

  Read More
 • auto_jashari11425569291
  ​18 vjetori i sulmit ndaj familjes Jashari

  Kanë kaluar 18 vjet nga sulmi i dytë i Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Pikërisht më 22 ...

  Read More
 • pretpriemaci-640x396
  U ndanë çmimet për sipërmarrësit e vitit!

    Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, bashkë me Lidhjen e Odave Ekonomike dhe ...

  Read More
 • 20150805-lesbos-slide-zg91-articlelarge
  VAZHDOJNË TRAGJEDITË DETARE NË EGJE, HUMBIN JETËN 21 EMIGRANTË

  Dy tragjedi të reja detare u shënuan sot në brigjet greke, me pasojë vdekjen e 21 emigrantëve ...

  Read More
 • 11038793_1003590676317809_5710713622590476475_n
  Struga anashkalohet nga panairet e turizmit

    Strugë, 27 janar Në panairin e turizmit “EMITT” në Stamboll të Turqisë, që do të mbahet ...

  Read More

Dibrani përfundon në koma, pas sherrit për komentet në Facebook

20160203234410161646

Komentet në rrjetin social Facebook janë bërë shkaku kryesor i sherrit mes një grupi adoleshentësh në Dibër, ku një 17-vjeçar mbeti i plagosur rëndë dhe ndodhet në gjendje kritike për jetën. O. Hasi, 17 vjeç u godit barbarisht nga disa bashkëmoshatarë, me leva dhe sende të forta për komentet në ...

Read More

KRIMI I RËNDË NË ELBASAN, VIJOJNË HETIMET E KONTROLLET POLICORE

20160204094024928646

Vazhdojnë hetimet për ngjarjen e rëndë të shënuar mbrëmë në Elbasan, ku 3 persona humbën jetën dhe 10 u lënduan, kur u qëlluan me kallashnikov nga një makinë tip “BMW”. Viktimat janë Agron Çapja, Ardit Sinakoli dhe Eno Bedalli. 6 prej të plagosurve u sollën me urgjencë në Spitalin e Traumës në ...

Read More

MASAKËR NË ELBASAN, 3 TË VRARË E 6 TË PLAGOSUR NË NJË SHKËMBIM ZJARRI

488046100sulm elbasan

Të paktën 3 persona kanë vdekur dhe 6 të tjerë janë plagosur rëndë në një sulm të armatosur të ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Burime policore lokale bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur në një lokal, në zonën periferike të Krastës, ku një grup personash kanë hapur zjarr me ...

Read More

Arrestohet Bajamja si tutore prostitutash

kurthi-700x466

Një rrjet prostitucioni në Elbasan u godit nga policia, duke arrestuar edhe një 47 vjeçare që shfrytëzonte disa vajza. Në pranga përfundoi Bajame Monçi nga fshati Shtërmen. Kjo shtetase, u arrestua nga efektivët e policisë, pasi gjatë muajve tetor-dhjetor 2015, në qytetin e Cërrikut dhe të ...

Read More

FREEDOM HOUSE: “SHQIPËRIA VEND PJESËRISHT I LIRË NË 2015-ËN”

Freedom-House-Logo

Organizata Freedom House, sërish rradhiti Shqipërinë e Kosovën mes vendeve pjesërisht të lira për 2015-ën. Gjithashtu, në të njëjtën kategori, gjenden të tjera shtete të rajonit, si Maqedonia, Mali i Zi e Bosnja, ndërsa kësaj here, Serbia u përfshi mes vendeve të lira. Shqipëria ka të njëjtën ...

Read More

Gruaja xheloze nga Kavaja rreh burrin barabisht/ Policia rrethon apartamentin

largea_screen-shot-2014-05-23-at-8-36-30-pm-300x1971400871517

Një grua 42 vjeçare, nënë e tri vajzave, është vënë në pranga nga Policia e Kavajës, pasi ka rrahur të shoqin, duke i lënë shenja të dukshme në fytyrë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.5 të Kavajës pasditen e së mërkurës dhe është denoncuar në mbrëmje nga i dëmtuari Agim Saraçi, 56 vjeç, i ...

Read More

TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

1442478025pranga

13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të prostitucionit e lëndëve narkotike. Blutë goditën një grup që organizonte shërbime eskort e prostitucion në Tiranë dhe Elbasan. Policia arrestoi tre femra e 6 meshkuj, mes tyre dy shtetas turq. Në një ...

Read More

SOT NË TIRANË TAKIMI BUSHATI-GENTILONI-DAÇIÇ

1907551_702389813208137_1723201320750179982_n-640x340-620x329

Në Tiranë, sot mbahet i dyti takim tre-palësh Shqipëri-Itali-Serbi, nën drejtimin e kryediplomatëve, Bushati, Gentiloni e Daçiç. Sipas Ministrisë së Jashtme shqiptare, “synohet shkëmbimi i pikëpamjeve e diskutimi i një sërë çështjeve me rëndësi për rajonin e më gjerë”.

Read More

VENDIMI I FIFA-S VË NË LËVIZJE REALIN E MADRIDIT

fifa_header_2_3456251b

Vendimi i FIFA-s për ta bllokuar në merkaton e transferimeve në verën e 2016 dhe janarit 2017, e ka vënë në lëvizje Realin e Madridit për të bërë tani shpenzimet e parashikuara. Sipas mediave sportive, klubi merenges po përgatitet të shpenzojë 250 milionë paund deri në 31 janar. Në shënjestër ...

Read More

TEMPERATURAT NË SHQIPERI DO TË ARRIJNË DERI NË MINUS 17 GRADË

1460363478bore ne korce

Temperaturat që do të shoqërojnë Shqiperine ditët e ardhshme do të arrijnë në nivele ekstremisht të ulëta, deri në minus 17 gradë në zonat malore. Kjo për shkak të një mase të ftohti që tashmë ka pushtuar Europën qendrore dhe një pjesë të asaj lindore. Dita e martë dhe e mërkurë e javës që ...

Read More