• 1442478025pranga
  TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

  13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të ...

  Read More
 • auto_jashari11425569291
  ​18 vjetori i sulmit ndaj familjes Jashari

  Kanë kaluar 18 vjet nga sulmi i dytë i Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Pikërisht më 22 ...

  Read More
 • pretpriemaci-640x396
  U ndanë çmimet për sipërmarrësit e vitit!

    Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, bashkë me Lidhjen e Odave Ekonomike dhe ...

  Read More
 • 20150805-lesbos-slide-zg91-articlelarge
  VAZHDOJNË TRAGJEDITË DETARE NË EGJE, HUMBIN JETËN 21 EMIGRANTË

  Dy tragjedi të reja detare u shënuan sot në brigjet greke, me pasojë vdekjen e 21 emigrantëve ...

  Read More
 • 11038793_1003590676317809_5710713622590476475_n
  Struga anashkalohet nga panairet e turizmit

    Strugë, 27 janar Në panairin e turizmit “EMITT” në Stamboll të Turqisë, që do të mbahet ...

  Read More

Nishani: Dakordësoni draftin për reformën në drejtësi

8344

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani organizoi të enjten, pritjen tradicionale të Vitit të Ri për Trupin Diplomatik, ku ishin të pranishëm ambasadorë dhe diplomatë të vendeve dhe organizatave ndërkombëtare të akredituara në vendin tonë. Në këtë pritje të përvitshme morën pjesë gjithashtu edhe ...

Read More

Fund tragjik për një grua në Durrës, hidhet nga kati i shtatë

viktime

Durrës, 11 janar 2016, NOA.al- Një grua i ka dhënë fund jetës në mënyrë tragjike, në qytetin e Durrësit. Në orët e para të mëngjesit të sotëm në lagjen Nr.13, Sektori Hekurudha, është hedhur nga kati i shtatë i pallatit ku banon një grua e moshës 46- vjeçare. Viktima me iniciale M.K., si pasojë ...

Read More

Nuset nga Shqipëria shiten prej 500 deri në 1 mijë euro në Maqedoni (Video)

nuset-1

RTV 21 ka realizuar një reportazh ku paraqitet jeta e nuseve nga Shqipëria të martuara në Maqedoni. Raportohet se mbi 500 vajza janë martuar nga Shqipëria në Maqedoni vetëm në 10 vjetët e fundit dhe ato janë të martuara kryesisht në fshatra shumë të varfëra të Maqedonisë. Madje, në këtë ...

Read More

Klos, gjendet buzë lumit një trup i pajetë

trupi

Gjendet një trup i pajetë në bregun e lumit, në fshatin Suç të Klosit. Burime nga policia bëjnë me dije se viktima ka plagë në kokë. Kufoma është pikasur nga kalimtarë të rastit, paraditen e kësaj të shtune, të cilët kanë njoftuar uniformat blu. Në vendin e ngjarjes ka shkuar grupi hetimor për ...

Read More

Fotoja e kryeministrit zemëron Serbinë, Beogradi: Tjetër provokim nga Rama

224821_10153401710206523_3719574264492613866_n

Fotoja e vitit në faqen zyrtare të kryeministrit shqiptar, Edi Rama, me mbishkrimin “Fotoja me e bukur e vitit”, ka nxitur reagime në Serbi. “Një provokim i ri i Edi Ramës”, shkruajnë mediat serbe, të cilat thonë se, “ëndrra e Shqipërisë së madhe e shprehur në takimin e qeverisë së Kosovës dhe ...

Read More

Muratori dy ditë peng në Tiranë djalin e biznesmenit maqedonas

208962

Djali i një biznesmeni ndërtimi nga Maqedonia ka rënë në kurth në Tiranë duke u mbajtur peng për dy ditë brenda në banesën e një muratori, pasi babai i tij kishte refuzuar të paguante puntorin me 700 euro për ditët e punës që kishte kryer në Gostivar të Maqedonisë. Adi Nuhiji ka qëndruar në ...

Read More

Dy Shqipëritë, njëra në ujë nga halli, tjetra nga qejfi

Kryqezimi-prane-rruges-se-Durresit-ne-Tirane

I gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dendura shiu gjatë ditës së sotme, që kanë shkaktuar daljen e mjaft lumenjve dhe përrenjve nga shtrati. Më të goditura kanë qenë përifetitë e Tiranës, fshatrat e Lezhës, të Bulqizës, zona e Shijakut e kështu me radhë. Por ndërkohë, sot besimtarët e ...

Read More

Rrëshqitje dherash, bllokohet Elbasan-Librazhd

466722558permbytjeqeveria

Vazhdojmë me lajmet, duke iu rikthyer situatës së krijuar si pasojë e motit të keq. Në aksin Elbasan-Librazhd është bllokuar qarkullimi, pasi në Xibrakë ka rrëshqitje sheu në trasenë e rrugës e të hekurudhës. Po punohet për rikthimin në normalitet të lëvizjes së automjeteve. Ndërkaq, në rrugën ...

Read More

Moti i keq mbërthenë Shqipërinë

1476594406permbytje tiraneee

Moti i keq, me rreshje shiu e dëbore vazhdon të mbajë të mbërthyer Shqiperinë. Pjesa më e madhe e territorit është pushtuar nga shirat, ndërsa nuk mungon dëbora në qarqet Kukës, Dibër e Korçë. Në Tiranë, parashikimet janë për shira tej normales në intervalin kohor 14-të me 19-të, ndaj Bashkia ...

Read More

MOTI I KEQ MBËRTHEN SHQIPËRINË

7f85c0fcc8f6419739c02f99c72acab9_puhia

Edhe ditët e ardhshme do të  shoqërojnë rreshjet e shiut e të dëborës. Sipas sinoptikanëve, për sot pritet që shirat të jenë më intensivë në pjesën e dytë të ditës. Ndërkaq, nesër e deri të enjten, sërish pritet dëborë në lartësitë mbi 700 metra. Në disa zona të verilindjes, dëbora do të zbresë ...

Read More