• 1442478025pranga
  TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

  13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të ...

  Read More
 • auto_jashari11425569291
  ​18 vjetori i sulmit ndaj familjes Jashari

  Kanë kaluar 18 vjet nga sulmi i dytë i Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Pikërisht më 22 ...

  Read More
 • pretpriemaci-640x396
  U ndanë çmimet për sipërmarrësit e vitit!

    Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, bashkë me Lidhjen e Odave Ekonomike dhe ...

  Read More
 • 20150805-lesbos-slide-zg91-articlelarge
  VAZHDOJNË TRAGJEDITË DETARE NË EGJE, HUMBIN JETËN 21 EMIGRANTË

  Dy tragjedi të reja detare u shënuan sot në brigjet greke, me pasojë vdekjen e 21 emigrantëve ...

  Read More
 • 11038793_1003590676317809_5710713622590476475_n
  Struga anashkalohet nga panairet e turizmit

    Strugë, 27 janar Në panairin e turizmit “EMITT” në Stamboll të Turqisë, që do të mbahet ...

  Read More

Shkodër, vriten me armë zjarri dy vëllezër; identifikohet autori

1451741276VRASJE-DRISHT-02_9

Refuzimi për t’i dhënë vajzën për nuse një 37-vjeçari fqinj, i ka kushtuar jetën dy vëllezërve, Abdulla dhe Skënder Shkami, 50 dhe 40 vjeç respektivisht, banorë të fshatit Drisht, të ish-komunës Postribë, në Shkodër. Ky është dyshimi kryesor që ka policia për këtë ngjarje të rëndë, që ndodhi ...

Read More

Fier, aksidentoi 5-vjeçarin, arrestohet shoferi

vendi-i-aksidentit-ne-autostrade

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Fier, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit, Denis Lika, 25 vjeç, banues në fshatin Vlosh, Fier. Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi më datë 1 janar 2016, në orën 11:20, në aksin rrugor Vlosh – Roskovec, duke ...

Read More

Fitojnë shtetësinë familjet shqiptare që u dëbuan nga Islanda

228699

Familjet shqiptare të cilët u dëbuan nga Islanda më 10 dhjetor, pas refuzimit nga autoritetet të kërkesës së tyre për azil, kanë fituar shtetësinë islandeze. Dëbimi i dy familjeve shqiptare fillimisht, u prit me kritika të ashpra në mediat sociale, gjë që çoi në rishikimin e vendimit nga ...

Read More

Nisi mbrëmë eventi më i rëndësishëm i muzikës, Festivali në TVSH

20151225_130730-1024x576-702x394

Si çdo fundviti, eventi më i rëndësishëm i muzikës shqiptare rrëmben vëmendjen maksimale të medias dhe publikut. Nata e parë e Festivalit të Këngës në RTSH do të ngriti mbrëmë siparin në Pallatin e Kongreseve, ku pritet të ngjiten në skenë plot 30 këngë, të cilat do të transmetohen LIVE në ...

Read More

ZJARR NË NJË AUTOBUS ME TURISTË SHQIPTARË NË MALIN E ZI, NUK KA TË LËNDUAR

1451035930digjet-autddobusi-

Një autobus me 52 turistë shqiptarë, që udhëtonin nga Shqipëria në drejtim të Budvas, është shkrumbuar nga flakët, megjithatë fatmirësisht nuk ka pasur njerëz të lënduar. Ngjarja ka ndodhur pasditen e së enjtes në aksin dytësor Ulqin-Tivar, teksa sipas policisë dyshohet për shkak të një defekti ...

Read More

PROTESTA E PD. GURË, DOMATE E VEZË NË DREJTIM TË KORDONIT POLICOR

871799112protesta para kuvendit, opozita (1)

Rreth 25 minuta më parë, Kuvendi është mbledhur në seancë plenare, nën drejtimin e kryeparlamentarit Meta, ndërsa jashtë sallës, opozita nisi protestën e paralajmëruar. Me pankartat e thirrjet “Rama ik!”, nga turma u hodhën gurë, domate e vezë në drejtim të kordonit policor. Kreu i grupit ...

Read More

ARRATISET NGA RINASI NJË SHTETAS I EKSTRADUAR NGA FRANCA

791319114rinas ok (1)

Arratiset nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” i Rinasit, një shtetas i ekstraduar nga Franca, i dënuar për një vrasje në Burrel. Shtetasi Arnold Canameti është zhdukur në rrethana misterioze, duke i shpëtuar kontrollit të efektivëve të migracionit e kufirit. Ngjarja ndodhi mbrëmjen e ...

Read More

18 MILION DOLLARË TË DYSHIMTA DOLËN NGA SHQIPËRIA NË VITIN 2013

GFI-Logo.svg

Organizata “Global Financial Integrity”, publikoi një raport ku analizon transfertat e dyshimta bankare në botë, në vitet 2004-2013. Në 2013-ën, nga Shqipëria dolën 18 milion dollarë të dyshuara si jo të pastra. Në 2012-ën shuma ishte 23 milion, ndërsa në 2011-ën, 255. 2008-ta rezulton viti me ...

Read More

AKSIDENT NË DURRËS ME 1 TË VDEKUR E 3 TË PLAGOSUR

14496476801449173025policiaaaa

Aksidentet automobilistike vazhdojnë të përgjakin rrugët shqiptare. Në Durrës, një shtetas me iniciale E.K humbi jetën dhe tre persona u plagosën kur mjeti tip “Nissan” ku udhëtonin doli nga rruga, si pasojë e shpejtësisë tej normave të lejuara. Mes të lënduarve është një efektiv policie që ...

Read More

NDËRRON JETË IMZOT RROK MIRDITA

imzot

Ka ndërruar jetë në moshën 76 vjeçare, Arqipeshkvi Metropolit i Dioqezës së Durrësit e Tiranës, Imzot Rrok Mirdita. Kleriku i lartë mbylli sytë sot, në orën 14 e 30, pasi tre ditë më parë u godit nga një hemoragji cerebrale. Imzot rrok Mirdita u emërua në krye të Kishës Katolike në Shqipëri në ...

Read More