• 1442478025pranga
  TIRANË, 13 TË ARRESTUAR NË DY OPERACIONE

  13 persona ranë në prangat e Policisë së Tiranës në dy operacione kundër shfrytëzimit të ...

  Read More
 • auto_jashari11425569291
  ​18 vjetori i sulmit ndaj familjes Jashari

  Kanë kaluar 18 vjet nga sulmi i dytë i Serbisë mbi familjen Jashari në Prekaz. Pikërisht më 22 ...

  Read More
 • pretpriemaci-640x396
  U ndanë çmimet për sipërmarrësit e vitit!

    Oda Ekonomike e Maqedonisë Veri-Perëndimore, bashkë me Lidhjen e Odave Ekonomike dhe ...

  Read More
 • 20150805-lesbos-slide-zg91-articlelarge
  VAZHDOJNË TRAGJEDITË DETARE NË EGJE, HUMBIN JETËN 21 EMIGRANTË

  Dy tragjedi të reja detare u shënuan sot në brigjet greke, me pasojë vdekjen e 21 emigrantëve ...

  Read More
 • 11038793_1003590676317809_5710713622590476475_n
  Struga anashkalohet nga panairet e turizmit

    Strugë, 27 janar Në panairin e turizmit “EMITT” në Stamboll të Turqisë, që do të mbahet ...

  Read More

AKSIDENT NË BULQIZË, 2 TË VDEKUR DHE 2 TË PLAGOSUR

aut

Aksident i rëndë në aksin kombëtar Bulqizë-Peshkopi. Dy motra humbën jetën nga përplasja e dy makinave “Fuoristradë” e “Benz” dhe dy fëmijë u plagosën rëndë. Viktima mbetën Sadete e Zylije Kryemadhi, ndërsa paraprakisht dyshohet se akulli në rrugë u bë shkak për aksidentin tragjik.

Read More

FLECKENSTEIN E KUKAN FLASIN “PËR DEKRIMINALIZIMIN”

eduard_kukan_knut_fleckenstein_copy_1_9631

Në një intervistë për Top Channel, Eduart Kukan e Knut Fleckenstein shprehin besimin se Kuvendi i Shqipërisë do të votojë me shumicë të gjerë ligjin “Për Dekriminalizimin”. Dy eurodeputetët vlerësojnë se “ky konsensus do jetë nisja e një ere të re në politikën shqiptare”. Sa i takon testit të ...

Read More

Vlorë, gjendet një Fuoristradë 150 metra nga bregu

1449049316fuoristrada

Një automjet tip Fuoristradë është gjetur mëngjesin e sotëm në ujërat e bregut të Vlorës. Sipas policisë lokale, mjeti është gjetur në zonën e quajtur “Plazhi i Vjetër”, rreth 150-200 metra nga bregu, në sipërfaqen e ujit. Nga hetimet paraprake mësohet se nuk ka viktima në njerëz, ndërsa po ...

Read More

Shqipëria s’u jep pasaporta gjithë shqiptarëve

pasaporta-biometrike

Shqipëria nuk ka “shuar etjen” e shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit të shtetit amë për t’iu dhënë atyre pasaportën shqiptare, ndonëse Parlamenti i Shqipërisë për këtë çështje kishte nxjerrë dhe aprovuar një ligj. Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë për “Zërin” se ...

Read More

TIRANA ZYRTARE PRET NGA SHKUPI TË HEQË BLLOKIMIN E PRODUKTEVE SHQIPTARE

468253894qeveriajone (1)

Për bllokimin e produkteve bujqësore shqiptare nga Maqedonia, Tirana pret nga Shkupi që sot të japë zgjidhje, në të kundërt do të zbatojë reciprocitetin. Kjo është një e drejtë që buron nga Marrëveshja e Tregtisë së Lirë, CEFTA, me vendet e Ballkanit Perëndimor. Bllokimi përsëritet për herë të ...

Read More