• femije_facebook
  Kujdes kur postoni foto të fëmijëve në Facebook! Mund të dënoheni me një vit burg

  Prindërit që ngarkojnë foto të fëmijëve të tyre në rrjetet sociale mund të paditen prej vetë ...

  Read More
 • hallerbos-pylli-0001-658x411-658x330
  Mrekullitë natyrore / Hallerbos, pylli i kaltër në Belgjikë

  Hallerbos, po ashtu i njohur dhe me emrin Pylli i kaltër, është një pyll në Belgjikë, që në ...

  Read More
 • radio-rrapi
  Rrapi.mk

  Read More
 • 12508967_10205753969073819_7761323251440101182_n
  Rrugë të arnuara!

  Medina Halimi Brekët e një shekulli më parë riparoheshin duke i arnuar, kurse sot në modë na ...

  Read More
 • Foto-250x349
  Këngë për “Letër Tetovës” dhe “Letër prefektit”

  (Letër Lindita Kadriu-t.) Mike e dashur, që kur u ktheva nga pushimet në Oslo u pamë vetëm ...

  Read More

AKSIDENT NË BULQIZË, 2 TË VDEKUR DHE 2 TË PLAGOSUR

aut

Aksident i rëndë në aksin kombëtar Bulqizë-Peshkopi. Dy motra humbën jetën nga përplasja e dy makinave “Fuoristradë” e “Benz” dhe dy fëmijë u plagosën rëndë. Viktima mbetën Sadete e Zylije Kryemadhi, ndërsa paraprakisht dyshohet se akulli në rrugë u bë shkak për aksidentin tragjik.

Read More

FLECKENSTEIN E KUKAN FLASIN “PËR DEKRIMINALIZIMIN”

eduard_kukan_knut_fleckenstein_copy_1_9631

Në një intervistë për Top Channel, Eduart Kukan e Knut Fleckenstein shprehin besimin se Kuvendi i Shqipërisë do të votojë me shumicë të gjerë ligjin “Për Dekriminalizimin”. Dy eurodeputetët vlerësojnë se “ky konsensus do jetë nisja e një ere të re në politikën shqiptare”. Sa i takon testit të ...

Read More

Vlorë, gjendet një Fuoristradë 150 metra nga bregu

1449049316fuoristrada

Një automjet tip Fuoristradë është gjetur mëngjesin e sotëm në ujërat e bregut të Vlorës. Sipas policisë lokale, mjeti është gjetur në zonën e quajtur “Plazhi i Vjetër”, rreth 150-200 metra nga bregu, në sipërfaqen e ujit. Nga hetimet paraprake mësohet se nuk ka viktima në njerëz, ndërsa po ...

Read More

Shqipëria s’u jep pasaporta gjithë shqiptarëve

pasaporta-biometrike

Shqipëria nuk ka “shuar etjen” e shqiptarëve që jetojnë jashtë territorit të shtetit amë për t’iu dhënë atyre pasaportën shqiptare, ndonëse Parlamenti i Shqipërisë për këtë çështje kishte nxjerrë dhe aprovuar një ligj. Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë për “Zërin” se ...

Read More

TIRANA ZYRTARE PRET NGA SHKUPI TË HEQË BLLOKIMIN E PRODUKTEVE SHQIPTARE

468253894qeveriajone (1)

Për bllokimin e produkteve bujqësore shqiptare nga Maqedonia, Tirana pret nga Shkupi që sot të japë zgjidhje, në të kundërt do të zbatojë reciprocitetin. Kjo është një e drejtë që buron nga Marrëveshja e Tregtisë së Lirë, CEFTA, me vendet e Ballkanit Perëndimor. Bllokimi përsëritet për herë të ...

Read More