• shaqiri_644803381-309jqlgkrwpomqxtbcsr2i
  Trajneri strugan Artim Shaqiri i kërkon dëmshpërblim Shkëndijës:Shkeli kontratën!

  Ndërprerja e njëanshme e kontratës nga klubi i Shkëndijës së Tetovës me trajnerin strugan Artim ...

  Read More
 • LR-640x360-302mjf3i2b5xdihrbxy96y
  Etiketime dhe fyerje për LR-PDSH, nga portale pa adresë dhe nga emra që nuk ekzistojnë!

  Reagim për shtyp LR-PDSH Sulmet ndaj LR-PDSH nuk kanë të ndalur dhe atë nga aktorë të ndryshëm ...

  Read More
 • Johannes Hahn, Member of the EC in charge of Regional Policy
  EURO-KOMISIONERI HAHN SOT VIZITON SHKUPIN

  Euro-komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn sot viziton Shkupin, ku do të takohet me liderët e ...

  Read More
 • 2. Llanterna-feneri Struga-1
  Struga toponim që jeton në ishullin Llastovë

  LANTERNA (FENERI I DETIT) STRUGA NË LLASTOVË   Ky objekt-feneri i detit-, me emrin “Struga”, ...

  Read More
 • 12431367_10204310105867729_1142876743_n-1-640x480
  Koha kur shtabi i UÇ-Kosovës lëvizte në Fierisht të Strugës!

  (Koha/Strugalajm.com) Vitet 1998-1999 për nga përmasat dhe ndikimi ishin vitet kur të gjithë ...

  Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

Rrapi.mk

radio-rrapi

Read More

K.K “DRINI” i Strugës me shumë medalje në Tetovë

received_10209664045352381-874x492

Këtë fundjavë (15.10.2016)në Tetovë, u zhvillua Turneu i -XV- Ndërkombëtar në Karate “TETOVA OPEN 2016” nën organizimin e K.K “FATI” nga Tetova. Në këtë turne morën pjesë rreth 500 sportistë nga Shqipëria, Kosova, Mali i Zi, Bosnja dhe klubet nga vendi. Klubi I Karatesë “DRINI” në këtë ...

Read More

Brendon Bekteshi në Kampionatin botëror në bilardo në Virginia të SHBA

brendon-bekteshi-2

Berndon Bekteshi, bilardisti  nga Struga pjestar i federates se bilardos, udhëton për në Virgina të SHBA, për të marrë pjesë në Kampionatin botëror të bilardos që mbahet në qytetin Norfolk të Virginias-SHBA, nga data 16-22 tetor, me titull “US Open 9 ball”. Brendon Bekteshi, do të jetë i vetmi ...

Read More

K.K “DRINI” I SUKSESSHEM EDHE NE GJILAN

14522340_10209541824496936_742290058_o

Vikendin që lamë pas (02.10.2016) në Gjilan të Kosovës u zhvillua Turneu i XI Ndërkombëtar në Karate “Katana Open 2016” nën organizim të K.K “Dardania”. Në këtë aktivitet morën pjesë 35 klube me rreth 400 sportistë nga Kosova, Maqedonia. Mali i Zi dhe Presheva. Klubi i Karatesë “DRINI” nga ...

Read More

UEFA: Të mërkurën shikojeni ndeshjen mes vëllezërve Xhaka

auto_xgaka-1-780x4391474917590

UEFA ka reklamuar në faqen e saj zyrtare sfidën Basel-Arsenal, si ndeshjen e cila ja vlen më së shumti të ndiqet këtë mesjavë në Ligën e Kampionëve sot. Përballja do të ketë të veçantën, se në të luajnë dy vëllezër në kahje të kundërta. Taulant Xhaka me Baselin dhe i vëllai, Graniti me ...

Read More