09/21/2018

Gërçeva: Maqedonia në krizë mentale

Solza-G-780x439-640x360

Deputetja e pavarur, Solza Gërçeva sonte në foltoren e Parlamentin të Maqedonisë adresoi kritika të ashpra ndaj Kodit Zgjedhor që është shtuar për miratim.
Ajo tha se, marrëveshja e arritur gjatë bisedimeve me partive poltike tregon se Maqedonia është në një krizë mentale, njofton agjencia e lajmeve INA.
“Një herë na thanë se janë 600 mijë votues kontestues. Pastaj 500 mijë, 300 mijë, 200 mijë dhe pastaj rreth 39. Kjo është absurditet. Ata në kohën e vapës së gushtit janë të detyruar të paraqiten në skype dhe forma tjera përmes internetit për të verifikuar. Kjo gjë nuk ndodhë askund në botë, kjo është cuditshme”, u shpreh ajo.
Ajo tha se, të gjithë e dijnë se Maqedonia me 2 milion banorë nuk mund të ketë rreth 1 milion e 800 mijë votues.

happy wheels game