08/19/2018

Gjermani, zhvillohet sot samiti kushtuar krizës ukrainase

merkel-2-663x376

Në Berlin të Gjermanisë sot zhvillohet samiti kushtuar krizës ukrainase. Kancelarja Merkel pret presidentët e Francës, Rusisë e të Ukrainës. Hollande, Putin e Poroshenko do t’i bashkohen tryezës që synon hartimin e një plani për zbatimin e Marrëveshjes së Minskut, e cila i dha fund përplasjes me rebelët pro rusë në Ukrainë. Por për presidentin ukrainas  është e pamundur të kalohet në diskutime politike, pa u plotësuar dy parakushte të rëndësishme, tërheqja e trupave ruse dhe lirimi i pengjeve.

happy wheels game