07/16/2018

Kenget e jugut,interpretohen shkelqyeshem nga Ylli Ismaili dhe Bajram Ismaili(video)

ylli-bajrami-874x492

Me nje kolazh jugu dhe me nje interpretim te shkelqyer, dueti shume i njohur per publikun shqiptar,struganet  Ylli Ismaili dhe Bajram Ismaili finalizojne videoklipin e radhes,transmeton Struga Ekspres.

Dyshja e njohur,kete kolazh kengesh nga zona e jugut e ka realizuar ne Elbasan te Shqiperise dhe eshte e orkestruar  nga Arben Topalli i cili gjithashtu performon me klarinet.Videoklipi eshte i realizuar ne Zvicer,shteti ku jetojne dhe veprojne  prej shume vitesh vet kengetaret.

Ky videoklip eshte pritur shume ngrohte nga publiku shqiptar,i cili gjithashtu qarkullon me te madhe ne kanalet muzikore shqiptare.Se shpejti Bajram Ismaili dhe Ylli Ismaili,do te dalin dhe me nje bashkepunim tjeter,qe pritet te jete nje surprize e bukur per publikun shqiptar,meson Struga Ekspres.

Kujtojme se dyshja Ismaili me kenget e tyre dhe albumet e realizuara me pare, kane lene gjurme te medha  ne skenen muzikore mbare shqiptare! (video)

happy wheels game