07/17/2018

KOSOVË, APELI LË NË BURG ALBIN KURTIN

kurti3

Në Kosovë, Apeli la në burg ish-liderin e “Vetëvendosjes”, Albin Kurti, i arrestuar një javë më parë për gazin lotsjellës në Kuvend. Gjykata vendosi të linte në fuqi masën e paraburgimit prej një muaji. Kurti akuzohet për “Përdorim arme”, “Pengim të personit zyrtar në kryerjen e detyrës” dhe “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

happy wheels game