08/19/2018

Maqedoni

HomeMaqedoniPage 4

Një tjetër tërmet i fuqishëm e dridhi Maqedoninë

Enti seizmologjik i Maqedonisë ka regjistruar një tërmet të fuqishëm që ka dridhur shumë fortë Maqedoninë. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 2 e gjysmë pas mesnate dhe ka pasur fuqinë e dridhjes prej 4 shkallë të Rihterit. Ky tërmet është ndjerë në ...

Vazhdon gjyqi për Kumanovën, dhunohen të akuzuarit

Është duke u zhvilluar sot seanca gjyqësore ndaj “Grupit tëKumanovës”, e përbërë nga 37 të akuzuar për përfshirje në përleshjet e armatosura të 9 dhe 10 majit të vitit të kaluar, në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Avokatët mbrojtës të ...