08/19/2018

Ndryshe

HomeNdryshePage 5

Burri kthen nusen në shtëpi 20 ditë pas dasmës

Dihet, që arti i kulinarisë është gjithnjë një avantazh në një çift. Por për një të sapomartuar saudit, duket se ka qenë edhe më shumë. Burri, pas tre javësh martesë, ka kthyer nusen e tij në shtëpinë e prindërve, sepse ka zbuluar se ajo nuk ...

Restorantet që ju bëjnë ta harroni ushqimin(foto)

Kur dikush vendos të shkojë në restorant sigurisht që ushqimi është elementi kryesor për të cilin interesohet, por në këto restorante ai kalon në plan të dytë. Sigurisht që edhe cilësia e ushqimit është e padiskutuar, por ambientet në të cilën ...

Recetë: Speca të mbushur me djath

Më poshtë mund ta gjeni recetën e plotë me përbërës dhe mënyrën e përgatitjes së specave të mbushur me djath. Përbërësit PER 2 KAVANOZE NGA 3 KG NEVOITEN: 1.5 kg speca babure ose somborka 1.5 kg djath i fresket 3 l qumësht 3 luge te vogla Krip ...

Zbulohet ilaçi që ju rrit inteligjencën

Për të gjithë ata që mendojnë se kanë IQ të ulët, tashmë shkenca ka gjetur një zgjidhje. Modafinil, ky është emri i ilaçit që sipas shkencëtarëve të universitetit të Oksfordit, mundëson rritjen e inteligjencës te njeriu. Studiues të ndryshëm ...

Kina po blen gomarët nga e gjithë bota, sepse ata…

Xhelatina e prodhuar nga gomarët është një përbërës kyç i një prej “lëndëve” tradicionale të preferuara të Kinës, të njohur si ejiao, e cila është përdorur për të trajtuar një sërë sëmundjesh, që nga ftohjet deri te pagjumësia. Por pasi që ...

Flamuri shqiptar realizohet me 25 mijë pllaka…

Flamuri, simbol i një kombi është vlera më e madhe për qytetarët që e mbrojnë por dhe e shfaqin në mënyra të ndryshme. Ideja e radhës është ajo e realizimit të flamurit me 25 mijë copa pllakash. Flamuri shqiptar kuq e zi, është realizuar me copa ...