08/19/2018

Ndryshe

HomeNdryshePage 6

SOT- DITA NDËRKOMBTARE E MUZIKËS !

SOT- DITA NDËRKOMBTARE E MUZIKËS ! Që nga vitet e 1975, në tër rruzullin e botës kjo datë festohet si dita e njërave nga artet më të bukura -MUZIKÉS ! - 1 Tetori është dhe dita e Jan Kukuzelit- Durrsakut, një kompozitor i joni nga shekulli XII, ...

29 shtatori, dita e kafesë

Parapëlqeni ta nisni ditën me një filxhan kafeje? Duke nisur nga kjo e enjte e për një javë, në shumë vende të botës shënohet ajo që quhet si “Dita e kafesë” e që manifestohet me ofrimin e kafeve falas për ata që preferojnë ta konsumojnë. Janë ...

“The Voice of Albania” sot audicionet në Maqedoni

Pas rrugëtimit në 4 qytete të Shqipërisë, si dhe në Prishtinë, sot vijojnë në Maqedoni audicionet në kërkim të zërit më të mirë për edicionin e 6-të të “The Voice of Albania”. Të gjithë të interesuarit mund të paraqiten në orën 13-të pranë ...

Alarmi i OBSH: Jetojmë në një botë të pistë

Nëntë nga dhjetë njerëz në planet thithin ajër të ndotur në natyrë. Shifrat publikohen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, sipas së cilës 92% e popullsisë jeton në vende ku ndotja e ajrit i tejkalon kufijtë e normave të lejuara. Kjo rrit ...