08/19/2018

Ndryshe

HomeNdryshePage 64

FSHF ORGANIZON KUPËN “PAVARËSIA” NË VLORË

Sot në Vlorë, Federata Shqiptare e Futbollit organizon Kupën “Pavarësia”. Në këtë event që mbahet me rastin e Festës së Flamurit, marrin pjesë Flamurtari i Vlorës, Shkëndija e Tetovës, Ferronikeli i Kosovës dhe Otrant i Ulqinit. Vitin e kaluar, ...

”Nëntori i Dytë” vjen ndryshe në Strugë

Të premten në ora 17.00 datë 27 nëntor,në kuadër të Festës së Flamurit, Struga mirëpret filmin “Nëntori i dytë”. Ky film shfaqet për herë të parë në qytetin e Strugës duke ardhur si një kremtim dinjitoz nga Komuna e Strugës në bashkëpunim me ...

Dollogozhdarët në Zvicër do festojn 28 Nëntorin

Ditën e diell më datë 29 Nëntor nga ora 14:00 nën organizimin e Shoqatës së Dollogozhdarëve në Zvicër  organizohet Festë me rastin e ditës së flamurit, ku mysafirët do argëtohen me muzik live nën shoqërin e Fahrije Zogaj dhe shoqëris kulturore ...

VITI 2015, MË I NXEHTI I REGJISTRUAR NDONJËHERË

Viti 2015 pritet të jetë më i nxehti i regjistruar ndonjëherë. Kjo u bë e ditur në një raport të Organizatës Meteorologjike Botërore, që thekson se mesatarja e këtij viti mund të jetë 1 gradë celcius më e ngrohtë se 2014-a, që njihej deri tani ...

TOM JONES: DO TË KËNDOJ DERI 100-VJEÇ

Tom Jones nuk ka në plan të largohet nga skena derisa ai të arrijë moshën 100-vjeçare. Këngëtari i hitit “Delilah” është bërë i famshën në industrinë e muzikës që në vitet 60′ dhe ai nuk ka ndërmend ta largohet prej saj së ...

Humbni 30 kile për tre muaj

Ekzistojnë disa variante të dietës me vezë të ziera, ku ky version është më i maturi. Përpos vezëve, ushqimet e preferuara për këtë dietë janë: mishi i pulës, i gjeldetit, peshqit, pemët, perimet me pak karbohidrate, çajet bimore pa sheqer dhe ...