08/19/2018

Sport

HomeSportPage 6

Sot, përballja e madhe, Gjermani-Itali

Italia ndoshta nuk do të ketë në dispozicion mbrëmjen e sotme përball Gjermanisë mesfushorin e saj kryesorë Daniele De Rosin, megjithatë trajneri Conte ka menduar gjithçka edhe pse për lojtarin e Romës ka theksuar se do të vendoset në fund. Sa i ...

Kohë tërheqjesh, Fuchs lë kombëtaren austriake

Qershori mund të konsiderohet si muaji i largimit nga kombëtarja të kapitenëve të skuadrave. Këtë radhë ai që vendosi të largohet nga skuadra e vendit të tij është kapiteni i Austrisë dhe mbrojtësi i Leicester, Christian Fuchs. Fuchs përdori ...

Chelsea siguron përforcimin e parë

Chelsea ka kompletuar transferimin e parë të madh për sezonin e ardhshëm. Michy Batshuayi pritet të veshë fanellën blu pas një viti të jashtëzakonshëm me skuadrën e Marseille dhe kombëtaren belge. Chelsea do të shpenzojë 40 milionë euro për të ...

Arda Turan përlot botën me mesazhin për sulmin terrorist

Pas sulmit terrorist të ditës së djeshme në aeroportin e Stambollit, mesfushori i Turqisë, Arda Turan ka publikuar një mesazh emocionues. Një postim në rrjetin social ‘Twitter’, Turan mallkon terroristët që shkaktuan këtë masakër, raporton ...

Anglia jashtë Euro2016; Media Britanike, sulm pa meshirë

Media britanike u tregua e pamëshirshme ndaj përfaqësueses angleze që i tha lamtumirën Evropianit të Francës pas humbjes 1-2 me Islandën. E përditshmja Guardian shkruan: Angli-Islandë 1-2, skuadra e Hodgson u poshtërua me eliminimin e turpshme ...

De Biasi: Anglia? Nuk e lë dot Shqipërinë

Gianni De Biasi mund të marrë drejtimin e Anglisë pas dorëheqjes së Roy Hodgson nga pankina e “Tre Luanëve”. “Nuk e di nëse ekziston mundësia që unë të jem trajner i Anglisë, por uroj që të jetë kështu”, ka thënë trajneri i kombëtares sonë. Por, ...