08/19/2018

Sport

HomeSportPage 7

Messi braktis kombëtaren e Argjentinës

Ylli i klubit spanjoll Barcelona, Lionel Messi, njoftoi se ka braktisur Kombëtaren e Futbollit të Argjentinës pasi që humbën ndaj Kilit në finalen e Copa America 2016, në penalti me një rezultat prej 4-2, raporton Anadolu Agency (AA). Messi i ...

Momentet e para, Xhaka në zhveshtoren e Arsenalit

Granit Xhaka ka vizituar ambientet e skuadrës së tij të re, Arsenalit. Pas eliminimit në evropianin e futbollit me Zvicrën, Xhaka ka mbërri në kryeqytetin britanik të Londrës, ku ka qëndruar në Arsenal. Kujtojmë se mesfushori shqiptar është ...

Lionel Messi braktis Kombëtaren e Argjentinës

Lionel Messi i jep lamtumirën Kombëtares së Argjentinës. Kjo e fundit humbi me penallti në finalen e Kupës së Amerikës, ku u mund nga Kili. Vetë Messi, autor i 55 golave ndërkombëtarë, nuk arriti të shënojë. Ai u shpreh se në 4 finale, nuk ia ka ...

Sampdoria, në gjurmët e Sadikut

Paraqitja e shkëlqyer në Euro 2016 e Armando Sadikut, e cila u finalizua me golin e realizuar në ndeshjen e tretë ndaj Rumanisë, nuk ka ngelë pa u vënë re nga menaxherët e skuadrave të ndryshme europiane. Mediat sportive italiane dhe konkretisht ...

Largimi i Anglisë nga BE-ja, ‘vetëvrasje’ për futbollin

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian pritet të lë pasoja edhe në fushën e sportit. Klubet e Ligës Premier priten të marrin një ndëshkim, pasi valuta e funtës, po zhvlerësohet krahasuar me euron dhe në këtë mënyrë do të rritet vlera e ...