09/19/2018

Taravari konfirmon marrëveshjen mes LR-PDSH-së, UNITETIT dhe RDK-së

14690957_540936349438411_3119218458022221455_n
Arben Taravari
Të dashur shqiptarë, kemi kënaqësinë t’iu lajmërojmë se nesër Opozita e Bashkuar nis zyrtarisht rrugën e saj drejt Fitores!
Ne nuk jemi një parti, ne jemi një familje, një mision, ne jemi skuadra e re, ajo që do fitojë të drejtat e shqiptarëve!
Bëhuni pjesë e historisë, të cilën kësaj here do ta shkruani Ju!
Na qoftë rruga e lehtë!
Zoti qoftë me ne!
Përshëndetje të nderuara redaksi të mediave dhe gazetarë,

Ju Ftojmë që të ndiqni Konferencën për shtyp të LRPDSH, UNITETI dhe RDK, me rastin e arritjes së Marrëveshjes tripalëshe për Koalicionim për Zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare.
Konferenca do të mbahet nesër (e Mërkurë, 19.10.2016), në Hotel “Arka”-Shkup, me fillim në ora 13.30h.
Agjenda e ditës:
- Nënshkrimi zyrtar i “Marrëveshjes për Koalicion” nga ana e liderëve të tri partive, z.Ziadin Sela, z.Gzim Ostreni, z.Vesel Memedi.
- Prezantimi i Pikave të Marrëveshjes për Koalicion.
- Prezantimi i Platformës së Koalicionit.
- Pyetje dhe përgjigje për mediat
Departamenti për Informim
18.10.2016

 

happy wheels game