08/19/2018

Tërmet në Turqi

49289ddc9d300e3214500c0ef23454d7

Para pak minutave ka ndodhur një tërmet i shkallës 4.8 në Detin e Zi.

Dridhjet janë ndjerë edhe në Stamboll dhe zonat përreth, raporton CCNTurk, transmeton në shqip portali arbresh.info.

Sipas Observatorit, tërmeti i magnitudës 4.8 ndodhi në një thellësi prej 11.4 km. Kjo gjë ka shkaktuar panik edhe tek qyteti gjigant i Stmabollit.

Shërbimi Amerikan i Gjeologjisë (USGS) ndërkohë ka raportuar një tërmet të

magnitudës 5.3./Arbresh.info

 

happy wheels game